Przekazy rodzinne
Nasi rodzice i krewni maja na nas zwykle ogromny wpływ. Szybko uczymy się, co powinnyśmy robić, aby spełnić ich oczekiwania i aby nas akceptowali. Ponieważ miłość rodziców jest dla dzieci najważniejsza na świecie, są w stanie stać się takimi, jakimi rodzice czy krewni chcieliby je widzieć. Przejmują sposób bycia, myślenia i w konsekwencji też sposób ubierania się, zgodnie z kanonami powszechnie uznanymi w rodzinie. Mogą to być np. grzeczne dziewczynki, rozsądne i radzące sobie ze wszystkim. Wyrastają one na panie prawniczki, szefowe departamentów w dużych korporacjach, ubrane w poprawne, stonowane garsonki, odpowiednie do miejsca i stanowiska. Ale mogą to także być artystyczne dusze, nieokiełznane i nonkonformistyczne nawet w ubiorze, jeśli coś takiego było akurat w rodzinie cenione. Jeśli nie, niektóre kobiety mogą sięgać po taki wizerunek w geście buntu i potrzeby uwolnienia się od cudzych wartości.
W grupie raźniej
Oprócz rodziny, ogromny wpływ na nas i na nasze przekonania, ma grupa rówieśnicza czy społeczna. Człowiek ma potrzebę przynależności do jakiejś grupy, w której czuje się bezpiecznie, jest doceniony i akceptowany. Aby nie zostać odrzuconym i czuć się wartościowym członkiem określonej grupy, chcemy wyglądać podobnie, jak inni jej członkowie, przejąć ich wartości, sposób bycia i ubierania się. Potrzebujemy swojej grupy, która da nam wsparcie i zaspokoi potrzebę kontaktu. To dlatego niektórzy naśladują określone stroje, fryzury, posiadają pewne przedmioty, używają określonych wyrażeń, czy słuchają podobnej muzyki i mają podobne rozrywki, jak grupa, do której należą.
Być jak idol
Nie tylko jako nastolatki wzorujemy się na swoich idolach ze świata ekranu i estrady. Jako dorosłe kobiety również mamy swoje ikony stylu, które inspirują nas w naszych osobistych poszukiwaniach własnego wizerunku. Obserwujemy celebrytki, które nam się podobają, które podziwiamy i które oddziałują na naszą wyobraźnię. Ich przykład pokazuje nam, że śmiało możemy czerpać z ich doświadczenia i sukcesów. Dodają nam odwagi w przełamywaniu oporów, eksperymentowaniu i zabawie modą. Musimy tylko pamiętać, że nie należy przesadzać z podpatrywaniem cudzego stylu i że inspirowanie się, to nie to samo, co kopiowanie i naśladownictwo. Indywidualny styl tworzy się długo i może się zmieniać, tak jak my same się zmieniamy.
Prowadzi również treningi i warsztaty rozwojowe, grupy wsparcia, terapię par oraz DDA.