jak nosić białe ciuchy fot. FREE

Jak nosić białe ubrania

Biel to w tym sezonie jeden z najmodniejszych kolorów. Warto więc – choć jest trudna, bo może optycznie poszerzać sylwetkę – nauczyć się ją nosić.
/ 28.09.2011 08:32
jak nosić białe ciuchy fot. FREE
Żeby biały nie wyglądał zbyt wakacyjnie, 
noś go w wersji eleganckiej. Warto zainwestować 
w biały garnitur w stylu lat 70: szerokie spodnie 
i żakiet oversize. Biel, podobnie jak czerń, wymaga szlachetnych tkanin – w innym wypadku wygląda tandetnie. Dobrze sprawdza się jedwab, czysta bawełna, kaszmir. Fason białych ubrań powinien być prosty 
i oszczędny, bez nadmiaru guzików, koronek i ozdób.

Dobre efekty daje łączenie białych ubrań uszytych z różnych materiałów. Zestaw 
ze sobą np. puszysty biały sweter i lejącą się jedwabną spódnicę. Albo sztywną białą koszulę i miękką spódnicę. Biel dobrze wygląda z fragmentami odkrytego ciała, np. dekoltem lub nagimi ramionami.

Biel to kolor bazowy, dlatego warto dobrać do niego wyraziste dodatki. Biały kolor świetnie pasuje do dżinsu, ale uważaj na czerń – to zestawienie jest zbyt banalne. Do prostej, białej sukienki idealnym dodatkiem będzie brązowy pasek. Zdecydowanie 
bardziej elegancko wygląda biel zestawiona ze srebrną, 
a nie złotą biżuterią.

Super rada:Białe sukienki i spódnice nie powinny być zbyt długie. Najlepiej sprawdza się długość do kolan. Białe ubrania powinny mieć też prosty, wyrazisty krój. Unikaj falbanek, marszczeń i koronek. W innym wypadku możesz wyglądać jak panna młoda.

Na zdjęciu od lewej: Leroy, Marant, Valentino
Tagi: stylista