blogi o modzie fot. FREE

Jak czerpać inspirację z blogów modowych

Dzielą się swymi uwagami i opiniami na temat ciekawostek ze świata mody, w Internecie, prowadząc własne blogi modowe - to szafiarki
/ 24.10.2011 07:33
blogi o modzie fot. FREE

W modowym gąszczu trendów, projektantów, marek i nowości, łatwo się pogubić. Każda z nas chce czasem wyglądać pięknie i wyjątkowo i jest to zupełnie naturalna potrzeba kobiety. Możemy sobie wybaczyć odrobinę próżności, jeśli dopada nas od czasu do czasu i nie spędza nam snu z powiek, każdej nocy.

W odnalezieniu się w świecie mody i czerpaniu z niej inspiracji dla siebie i swojego stylu, mogą nam pomóc sympatyczne pasjonatki mody, które nazywają siebie szafiarkami. Dzielą się swymi uwagami i opiniami na temat ciekawostek ze świata mody, w Internecie, prowadząc własne blogi modowe.

Zabawa modą
Dzięki nim zaoszczędzimy nasz cenny czas, bo one już za nas przebijają się przez przeróżne kolekcje, nowinki, śledzą promocje i okazje w second handach i sklepach on-line.Dzielą się z nami pomysłami i swoim gustem. Na stronach założonych przez siebie blogów, robią zdjęcia własnych stylizacji, śmiało łączą ubrania w nietypowe, acz całkiem ciekawe zestawienia. Oglądając czasami wybrany blog, niewątpliwie każda z nas może znaleźć coś interesującego dla siebie. Możemy się ośmielić dzięki tym fotografiom i sięgnąć po jakąś stylizację, która wydawała nam się pozornie zbyt krzykliwa, nudna lub kompletnie nie dla nas.

Oczywiście warto traktować blogi modowe z przymrużeniem oka, raczej jako relaks i dobrą zabawę niż jako wyrocznię stylu. W końcu te blogi piszą młode kobiety o różnych gustach i temperamentach.

Spokojnie, to tylko propozycje
Nie dajmy się jednak zwariować i nie traćmy na blogach zbyt wiele czasu. Pamiętajmy, że jest to tylko kolejne, dostępne źródło inspiracji i warto zawarte tam pomysły, dopasować do siebie. Nie przesadzajmy z podpatrywaniem cudzego stylu i z dosłownym naśladownictwem. Wybierajmy to, co lubimy i w czym dobrze się czujemy, nie zapominając o tym, gdzie się wybieramy i czy nasz strój będzie odpowiedni do okoliczności. Bierzmy też poprawkę na to, że wiele z prezentowanych tam strojów, to prezenty od firm, którym zależy na reklamie ich produktów. Nie trwońmy fortuny i nie wpadajmy w szał kolejnych zakupów, promocji i marketingowych tricków specjalistów od sprzedaży.

Wybierzmy sobie nasz ulubiony blog, jeden lub dwa i czasem sobie do niego zaglądajmy, jeśli czerpiemy z tego przyjemność. Ale zawsze zachowajmy umiar i zdrowy rozsądek.Adriana Klos jest psychologiem i psychoterapeutą z Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju "Strefa Zmiany" . Pracuje z osobami, które: doświadczają lęków, depresji i obniżonego nastroju, zaburzeń jedzenia oraz psychosomatycznych, mają problemy w relacjach z innymi, znajdują się w sytuacji kryzysu ( np. w związku lub w pracy), wychowały się w rodzinach dysfunkcyjnych np. w rodzinie alkoholowej.
 Prowadzi również treningi i warsztaty rozwojowe, grupy wsparcia, terapię par oraz DDA.