Jaka torebka pasuje do Twojej figury?

Jak dopasować torebkę do figury?
Nie wiesz, jak dobierać kształt, fason i rozmiar torebki? Martwisz się, czy wybrany model pasuje do Twojej figury? Przeczytaj nasze rady.
/ 25.01.2011 00:02
Jak dopasować torebkę do figury?

Nie ma torebki idealnej, pasującej na każdą okazję i każdej figury. Ale z naszymi radami znajdziesz torebkę idealną dla Ciebie.

  • Jeśli jesteś drobna, unikaj dużych torebek (podobnie jak innych ogromnych dodatków), najważniejsze to zachowanie proporcji.
  • Jeśli masz szerokie biodra (figura typu gruszka) lub dużą pupę, unikaj noszenia torebek przewieszonych ukośnie i opierających się o biodra – akcentujesz w ten sposób najszerszą część tułowia. Dotyczy to przede wszystkim małych torebek na ramię na długich paskach – wybieraj raczej takie, które możesz nosić pod pachą lub na wysokości żeber.

Zobacz także: Jak dobrze wyglądać zimą?

  • Jeśli masz spory biust, zrównoważ sylwetkę poprzez duże torebki noszone na wysokości bioder, zapomnij za to o małych torebkach na krótkich paskach lub kopertówkach. Jeśli chcesz nosić kopertówki, nie wkładaj ich pod pachę, a raczej noś w dłoni lub wybierz model z paskiem-uchwytem na nadgarstek.

Nawet kupując torebkę musisz ją "przymierzyć" i obejrzeć się w lustrze, by sprawdzić, jak prezentuje się na tle Twojej sylwetki.

  • Jeśli masz figurę typu jabłko, unikaj niewielkich torebek, które sprawią, że Twoja sylwetka będzie wydawała się większa. Nie noś torebek na wysokości żeber lub talii, postaw na torebki w średnim rozmiarze noszone na wysokości bioder.

Zobacz także: Figura typu jabłko - co nosić?

Redakcja poleca

REKLAMA