POLECAMY

Figura Cegła - damskie sylwetki

Kilka prostych rad, jak stworzyć krągłości w figurze która ich nie posiada.
Figura Cegła - damskie sylwetki fot. ONS/ALA MA KOTA

Figura Cegły

Pani o figurze Cegły sprawia wrażenie ociosanej, bez jakichkolwiek opływowych, kobiecych linii. Jej ramiona są szerokie, aczkolwiek nie wyróżniają się na tle bioder, które są takiej samej szerokości. Co jest charakterystyczne w figurze Pani Cegły, to zdecydowanie brak wcięcia w talii. Jej korpus jest mniej więcej taki sam i na wysokości biustu i brzucha, jak również bioder. Pupa Cegły, jest płaska, a jej nogi należą do tych większych, tyczy się to ud oraz łydek.

Co zakładać przy figurze Cegły

Zasada numer jeden dla figury Cegły, to tworzenie iluzji krągłości. Zrezygnuj z ubrań w męskim kroju, postaw na podkreślanie talii, czy delikatnie spływające materiały. Marynarki wybieraj z paskiem lub wcięciem w tali. Jeżeli płaszcze, to w linii empirycznej. Sukienki lub bluzki wybieraj z kopertową górą wiązaną w tali, lub z dekoltem w łódkę, który jakimś graficznym detalem, będzie przyciągał uwagę. Topy tak zwane ‘bokserki’ jak również drapowane, dzianinowe bluzki stworzą ułudę opływowych linii. Aby wyszczuplić nogi wybieraj buty na grubym obcasie z okrągłym czubkiem.

Fasony dla figury Cegły

Czego nie nosić przy figurze Cegły

Pani o figurze cegły musi pamiętać o kilku zasadach przy dobieraniu ubioru. W żadnym wypadku nie powinna wybierać obszernych marynarek, to sprawi, że będzie wyglądać na jeszcze większą. Podobne działanie mają dwurzędowe płaszcze, które jedynie podkreślą prostą linię korpusu. Pani Cegła powinna zapomnieć o noszeniu jakichkolwiek spódnic mini, jak również spodni z grubych i sztywnych materiałów, oraz ciężkich koturn. To wszystko dodatkowo sprawi, że nogi będę wydawały się bardziej masywne.


Słynne panie Cegły

Od lewej - Judi Dench, Kim Catrall i Magdalena Cielecka
 
Zobacz, co nosić przy innych figurach:
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
Cegła, moja figura. Niestety, nawet rok intensywnych ćwiczeń nie poprawił sylwetki.
/5 lat temu
figura cegła to mój największy mankament. teraz już wiem jak sobie z tym radzić. jutro idę po sukienkę z dekoltem łódkę ;)
/6 lat temu
Jak nazywa się sylwetka pierwsza od prawej? (mówię o rysunkowych dziewczynach narysowanych na zdjęciu Magdaleny Cieleckiej)