Wypróbuj w domu rozjaśnianie włosów wodą utlenioną. To proste!

Jeśli nie chcesz używać amoniaku i wody utlenionej również znajdziesz dla siebie metodę na odświeżenie koloru!
Aleksandra Jaworska / 05.12.2018 05:47

Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną, czyli nadtlenkiem wodoru jest popularne, ale ryzykowne. Nieumiejętne i zbyt częste używanie tego środka może sprawić, że włosy będą kruche, łamliwe, przesuszone.

Jak rozjaśnić włosy bez farby i rozjaśniacza

Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną -step by step

  • Najpierw zrób próbę uczuleniową. Wymieszaj niewielką ilość wody utlenionej o stężeniu 3 procent i zwykłą letnią wodę w proporcji 1:1.
  • Zanim przystąpisz do rozjaśniania wszystkich włosów wodą utlenioną na niewidoczną partię włosów nanieś miksturę z wody i wody utlenionej.
  • Jeżeli następnego dnia nie zauważysz uczulenia, możesz nałożyć płyn na całe włosy.
  • Przygotuj nową mieszankę i rozpyl na wilgotne włosy (możesz użyć butelki z atomizerem).
  • Rozczesz włosy, w ten sposób rozprowadzisz produkt także tam, gdzie nie dotarł podczas spryskiwania.
  • Po 20 minutach dokładnie umyj włosy szamponem.
  • Woda utleniona delikatnie rozjaśni pasma włosów. Dla uzyskania bardziej widocznego efektu, powinnaś powtarzać zabieg co 3-4 dni. Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną osłabia kondycję włosów.

Preparaty bez wody utlenionej

Najpopularniejsze jest farbowanie kremem koloryzującym. Jednak niektóre kobiety nie chcą stosować amoniaku i wody utlenionej. Oto produkty do niewielkiej zmiany koloru, ale nie niszczące włosów (oto galeria różnych produktów do rozjaśniania włosów).

  1. Balsamem koloryzującym Henna Color Venity można farbować włosy bez obaw o ich kondycję. Formuła produktu opiera się na ekstrakcie z henny oraz specjalnie wyselekcjonowanych składnikach barwiących, nie zawiera amoniaku i utleniaczy. Kolor utrzymuje się od 6 do 8 myć.
  2. Podobnie działają odżywki koloryzujące  Ultra Color System Joanny. To bezpieczna formuła bez amoniaku i wody utlenionej. Odżywki te, zawierają pigmenty, które nadają włosom odcień przy jednoczesnej pielęgnacji ich struktury. Warto je stosować do wzmocnienia koloru włosów naturalnych, jak i farbowanych czy z balejażem. Np. chłodny blond nadaje zimny odcień blondom.

Inne ciekawe tematy o fryzurach:
Czym zakręcić włosy: lokówka czy prostownicą?
Profesjonalne odżywki do zniszczonych włosów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)