Profesjonalne odżywki do włosów – dlaczego warto używać, jak stosować

Zregenerują i nawilżą włosy, przywrócą im zdrowy wygląd. Sprawdź, która będzie najlepsza dla ciebie.
Joanna Futkowska / 23.11.2018 19:52

Od tych kupowanych w drogerii różnią się dużym stężeniem działających substancji aktywnych. Pomogą szybko zwalczyć problem, trzeba tylko umiejętnie je stosować.

Jak wybrać najlepszą odżywkę do włosów?

Profesjonalne odżywki do włosów – gdzie je kupić?

Najlepiej zaopatrzyć się w nie w dobrych salonach fryzjerskich. I warto z tego skorzystać, bo specjalista od razu oceni stan włosów i dobierze odpowiednią dla nich odżywkę. Profesjonalne odżywki do włosów można również nabyć w specjalistycznych sklepach z artykułami fryzjerskimi (często takie sklepy są w centrach handlowych) lub w internecie.

Profesjonalne odżywki do włosów – jak używać?

Najlepiej stosować je w duecie – z odpowiednim szamponem z tej samej linii – wówczas składniki pielęgnacyjne się uzupełniają i kuracja daje wzmocniony efekt.

Nakłada się je na umyte włosy i zostawia na kilka minut (lepiej jednak przed ich aplikacją przeczytać instrukcję producenta, bo mogą być drobne różnice w czasie i sposobie aplikacji) Potem włosy się płucze. 

O czym pamiętać przy nakładaniu odżywki do włosów:

  • Nie nakładaj jej zbyt dużo, bo obciąży włosy i po spłukaniu mogą wyglądać nieświeżo. Będą przyklapnięte i źle się będą układać.
  • Odżywkę nakładaj tylko na włosy, nie na skórę głowy, bo intensywnie działający preparat może ją podrażnić. Staraj się również unikać kontaktu odżywki ze skórą twarzy.
  • Jeśli włosy są bardzo zniszczone, profesjonalną odżywkę do włosów nałóż na całą ich długość (zobacz profesjonalne odżywki do włosów na zdjęciach), jeśli mniej – tylko od połowy długości lub na same końce.

Więcej na temat kosmetyków do włosów:
Te kosmetyki pomogą ci zmienić kolor włosów bez farbowania. Spróbujesz?
5 sprawdzonych odżywek i masek z keratyną za mniej niż 15 zł. Te kosmetyki szybko zregenerują zniszczone włosy!