Czy kręcenie włosów prostownicą to dobry pomysł? Jak to zrobić?

Jeśli masz w domu prostownicę, nie musisz kupować lokówki, by zrobić piękne fale!
Aleksandra Jaworska / 22.11.2018 05:40

Kręcenie włosów prostownicą jest stosunkowo proste, jeśli pozna się wszystkie zasady. Dodatkowo oszczędzamy miejsce w łazienkowych szufladach, bo jednym urządzeniem możemy stworzyć włosy i proste, i kręcone.
Zasada w wyborze sprzętu jest taka: im węższe płytki tym finalny lok będzie bardziej zakręcony (w galerii znajdziesz 5 prostownic).

Jak zrobić loki bez lokówki i prostownicy

Pasmo włosów łapiemy w płytki prostownicy i obracamy ją wokół własnej osi (im więcej obrotów tym większy skręt), następnie przesuwamy prostownicę w kierunku końcówek włosów. Prostownicę powinniśmy trzymać pod lekkim kątem, nie równolegle do podłogi. Bardziej naturalny efekt uzyskujemy  zakręcając jedno pasmo do wewnątrz, a kolejne do zewnątrz - mówi Irek Kłembokowski, edukatora marki KEVIN.MURPHY.

Zakręcając włosy prostownicą, nie jesteśmy w stanie podkręcić ich od samej nasady, zwykle zakręcamy 3/4 długości włosa - mówi ekspert. - Efekt loków wykonanych lokówką uzależniony jest od średnicy lokówki.

Kręcenie włosów prostownicą a lokówką

Kręcenie włosów lokówką jest łatwiejsze, szczególnie dla początkujących z domową stylizacją włosów - mówi Irek Kłembokowski, edukator marki KEVIN.MURPHY. - Loki lokówką możemy wykonać na całej ich długości, tylko przy nasadzie lub tylko na końcach. Loki wykonane lokówką są zwykle minimalnie trwalsze i tak szybko się nie rozprostują (choć finalny efekt zależy oczywiście od produktów do stylizacji i utrwalenia fryzury).

Do utrwalenia loków, w zależności od docelowego efektu, możemy użyć np. lakieru SESSION.SPRAY KEVIN.MURPHY (mocne utrwalenie skrętu) lub BEDROOM.HAIR KEVIN.MURPHY (uzyskanie naturalnej tekstury włosów „prosto z łóżka”).

Inne tematy o włosach:
4 sprawdzone farby, którymi sama rozjaśnisz włosy!
6 przepisów na domowe odzywki. Są niezawodne!