Surferskie fryzury

Przedstawiamy super uczesania dla królowych plaży. Sportowe cięcia, luźne fale, krótki bob z długą grzywą czy ciasne warkoczyki to idealne fryzury na wakacyjne wojaże.
/ 20.08.2012 08:11

Zbliża się powoli koniec lata, więc zanim zaczniemy pisać o trendach zimowych, pobawmy się jeszcze wakacyjną inspiracją -  w końcu wiele z nas będzie dopiero we wrześniu opalać się na brąz w tropikach. Przedstawiamy super uczesania dla królowych plaży.

Trudno jest zakładać, że przed wyjściem na plażę będziemy prostować włosy na szczotkę i układać loki pół godzinę. Ruch, woda i wiatr nie są dla fryzur specjalnie łaskawe, ale nie oznacza to, że musimy dać za wygraną i wyglądać jak rozchochraniec. Oto kilka fantastycznych letnich propozycji dla surferek, siatkarek, tenisistek…

Sportowe cięcie

Surferskie fryzurySurferskie fryzury

fot. Max Doyle, “Vogue Australia”

Czasem wystarczy po prostu dać się dobrze ostrzyc. Krótki bob z długą grzywą to fryzura super praktyczna ale wciąż dająca szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o szykowną stylizację. Cały urok cieniowanego dłuższego wierzchu polega bowiem na nieładzie i duet wiatru z wodą może tylko pomóc. A na wieczór odrobina żelu i lakieru pozwoli wyczarować na głowie modnego irokeza.

Luźne fale

Surferskie fryzurySurferskie fryzury

fot. Alexander Neumman, “Tank”

Trudno o bardziej plażową fryzurą niż luźno rozpuszczone długie włosy w kolorze blond. Aby jednak być modną i zadbaną warto pomóc trochę naturze i przed wyjściem zaaplikować na włosy żel wymieszany z odżywką chroniącą przed szkodliwym działaniem słońca. Mokry look dopuszcza wszak ciężkie włosy a przy odpowiednim wygnieceniu możemy z nich zrobić przyjemne fale.

Ciasne warkoczyki

Surferskie fryzurySurferskie fryzury

fot. Lachlan Bailey, “Vogue Paris”

Jeśli jednak zależy nam przede wszystkim na wygodzie, to włosy dobrze jest umocnić tak aby na oczy nie spadały i wiatrowi nie dały się łatwo poplątać. Plecione od góry ciasne warkoczyki przylegające na całej długości do głowy to super pomysł z etnicznym akcentem.

Redakcja poleca

REKLAMA