POLECAMY

Przeszczep włosów – cena i skutki uboczne

Przeszczep włosów to koszt rzędu od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Po zabiegu mogą wystąpić skutki uboczne, takie jak ból głowy i obrzęk skóry. Jakie są przeciwwskazania do transplantacji włosów? Czy niechirurgiczne metody uzupełniania ubytków włosów są skuteczne?
Przeszczep włosów – cena i skutki uboczne fot. Fotolia

Czy każda osoba może przeszczepić sobie włosy?

Nie, nie każdy może poddać się zabiegowi transplantacji włosów. Przeciwwskazaniami do wykonywania takiej operacji są m.in.:

  • różnego rodzaju choroby skórne,
  • ciężkie choroby ogólnoustrojowe (takie jak między innymi cukrzyca),
  • wyniszczenie organizmu,
  • zachwianie odporności,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • przebyty zawał serca,
  • uczulenie na środki znieczulające.

Naturalnie operacja możliwa jest do przeprowadzenia tylko w przypadku, kiedy na skórze głowy pacjenta wciąż znajdują się okolice, z których lekarze będą mogli pobrać materiał do wykonania przeszczepu.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Nie istnieje jeden, obowiązujący wszystkie kliniki cennik przeszczepu włosów. Koszty transplantacji włosów są uzależnione od stopnia zaawansowania choroby. Niemniej jednak warto dodać, że oscylują one w granicach od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zobacz też: Na czym polega przeszczep włosów?

Czy transplantacja włosów może powodować skutki uboczne?

Chociaż po dobrze przeprowadzonym zabiegu pacjent z reguły jest zwalniany do domu nawet tego samego dnia po operacji, to jednak nie oznacza to, nie mogą wystąpić u niego różnego rodzaju skutki uboczne.  Po przeprowadzonej transplantacji z reguły należy liczyć się z uczuciem dyskomfortu oraz pieczenia skóry, które pacjent odczuwa nierzadko nawet w trakcie operacji.  Po samym zabiegu występują z reguły dość silne bóle głowy, a poza tym istnieje prawdopodobieństwa wystąpienia obrzęku skóry głowy.

Po przeszczepie włosów zawsze należy liczyć się z koniecznością przyjmowania leków o działaniu przeciwzapalnym oraz środków przeciwobrzękowych i antybiotyków.

Dla zdecydowanej większości osób cierpiących na nadmierne wypadanie włosów transplantacje włosów stanowią ostateczne rozwiązanie mające na celu wyeliminowanie problemu. Dzieje się tak zarówno z uwagi na wysokie koszty przeprowadzanego zabiegu, jak i fakt, że w dzisiejszych czasach dostępny jest cały szereg innych, zdecydowanie mniej inwazyjnych metod, których zastosowanie umożliwia uzyskanie podobnych, a niekiedy nawet lepszych efektów. Niechirurgiczne metody uzupełniania ubytków włosów nie wymagają znieczulenia, nie wiążą się z efektami ubocznymi, a przynoszą doskonałe efekty.

Na rynku dostępnych jest również bardzo wiele środków, których regularne stosowanie na ma celu zapewnienie redukcji skutków łysienia. Do tego typu produktów zaliczane są: liczne szampony, skoncentrowane płyny pod postacią niewielkich ampułek, lotiony etc. Warto jednak zauważyć, że – nawet przy systematycznym, regularnym stosowaniu – nie mamy pewności, że obiecywane przez producentów rezultaty zostaną kiedykolwiek osiągnięte…

Zobacz też: Jak nadać włosom objętości?

Materiał przygotowany przez klinikę Handsome men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (28)
/2 miesiące temu
Mój kuzyn miał mikropigmentacje microhaar w poznaniu i mówił, ze pomimo obaw, bo oczywiście naczytał się o tych wszystkich zabiegach, to nie odczuwał żadnego bólu i nie załuję podjętej decyzji i trzeba przyznać że wygląda bardzo męsko i nawet sobie dziewczynę znalazł ;p
/rok temu
Grzebien laserowy xD - kto jest na tyle głupi żeby to kupić... Przeszczep włosów to zazwyczaj JEDYNA metoda na odzyskanie młodzieńczego wyglądu. 1. Takich zabiegów NIE WYKONUJE SIĘ W POLSCE. W sieci jest pełno tragicznych relacji z polskich klinik... 2. Przeszczep NIE ZATRZYMA ŁYSIENIA! Konieczna jest odpowiednia kuracja hormonalna, bo to DHT(dihydrotestosteron) doprowadza do łysienia. Z tego też powodu, nie zaleca się robienia przeszczepu w młodym wieku... 3. Obecnie najwięcej tego typu zabiegów wykonuje się w Turcji, ze względu na stosunek jakości do ceny(Jakość i cena o milion razy lepsza niż w Polsce). Natomiast osoby szukające najwyższej jakości usług, kierują się do liderów wykonujących manualnie(m.in. BHR, HDC, AS-MED, Feriduni)
/rok temu
Mój mąż niestety bardzo szybko wyłysiał, złożyły się na to geny oraz stres, który wiecznie mu towarzyszył. Miał duży kompleks z tego powodu, żadne szampony, maski itp. nie pomagały, dlatego namówiłam go na przeszczep. Zabieg wykonaliśmy w klinice Promedion na warszawskich Bielanach. Klinika bardzo profesjonalna i kameralna, a doktor Sandelewski, który dokonywał przeszczepu bardzo profesjonalny i rzeczowy, nawet mój nieufny mąż mu zaufał. Zabieg okazał się bardzo skuteczny, a mąż wreszcie pozbył się kompleksu, na czym i jak skorzystałam:). Pozdrawiam
POKAŻ KOMENTARZE (25)