Piękne, zadbane włosy to wizytówka każdej kobiety. Jednak aby były mocne i lśniące, trzeba je odpowiednio pielęgnować. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na wzmocnienie i poprawę ich kondycji jest złoty trunek — piwo. Za swoje wspaniałe działanie błogosławiony jest przez włosomaniaczki na całym świecie.
W sklepach znajdziesz mnóstwo produktów do pielęgnacji włosów na bazie chmielu, ale o wiele lepsze efekty uzyskasz, przygotowując kosmetyki samodzielnie. Jak je przygotować i jak działają? O tym w dalszej części tekstu.
Spis treści:
Piwo na włosy — efekty stosowania
Piwo zawiera mnóstwo składników odżywczych, które są korzystne dla naszych pasm. Znajdziesz w nim m.in. krzem, selen, biotynę, kwas foliowy, witaminę D oraz witaminy z grupy B.
Piwo na włosy — efekty:
- pomaga w walce z łupieżem;
- nabłyszcza;
- zapobiega wypadaniu i łamaniu włosów;
- zmniejsza puszenie;
- dba o zdrowie skóry głowy;
- wzmacnia włosy;
- dodaje objętości;
- reguluje działanie gruczołów łojowych;
- wzmacnia skręt.
Sok z cebuli — najlepsze lekarstwo na łupież i siwe włosy. Jak stosować?
fot. Adobe Stock, fotoduets
Piwo na włosy — jakie wybrać?
Do piwnych kuracji wybieraj jasne, niepasteryzowane piwo, najlepiej niskoprocentowe. Im czystszy skład, tym lepiej. Unikaj kolorowych i smakowych trunków.
Jak stosować piwo na włosy?
Piwo na włosy można stosować na wiele sposobów: jako płukankę, szampon lub maseczkę. Pamiętaj, żeby nie używać świeżo otwartego piwa, może przynieść odwrotny efekt - włosy będą szorstkie i poplątane. Najlepiej przelej piwo do miseczki i odstaw na ok. 2-3 h, żeby odgazowało i straciło połowę alkoholu lub podgrzej na niewielkim ogniu, redukując do ¼ objętości.
Amol na włosy - złoty środek na wypadanie. Jak bezpiecznie go stosować?
Płukanka piwna na włosy
Przygotuj ok. 200 ml odgazowanego piwa w temperaturze pokojowej. Stosuj na umytych, wilgotnych włosach, jako ostatni krok. Powoli polewaj nim włosy i skórę głowy, przy okazji wykonując masaż. To sprawi, że składniki odżywcze lepiej się wchłoną. Nie spłukuj już wodą. Bawełnianym lub papierowym ręcznikiem odciśnij nadmiar płynu i pozwól im samym wyschnąć.
Szampon piwny na włosy
Bardzo dobre rezultaty daje również stosowanie piwnego szamponu. Przygotuj niewielką ilość odgazowanego trunku oraz ulubiony szampon. Wymieszaj i umyj włosy, najlepiej dwukrotnie.
Maseczka piwna na włosy
Wymieszaj 1/4 szklanki piwa i żółtko. Rozprowadź na wilgotnych włosach, owiń folią i pozostaw na ok. 15-20 min. Po tym czasie dokładnie zmyj i umyj włosy szamponem. Maseczkę możesz wzmocnić, dodając łyżeczkę oleju z awokado, oleju lnianego, oleju migdałowego, oleju kokosowego lub miodu. Chcąc zagęścić maseczkę, dodaj banana lub połowę awokado.
Czytaj także:
Ocet jabłkowy na włosy - domowy sposób na przetłuszczające się włosy. Jak stosować?
Olej z wiesiołka na włosy — najlepszy sposób na regenerację. Jak stosować i jakie są przeciwwskazania?