Olivia Garden Finger Brush szczotka fot. Adobe Stock

Olivia Garden Finger Brush - czy warto kupić tę modną szczotkę?

Olivia Garden Finger Brush to hit ostatnich miesięcy. Jej szeroko rozstawione ząbki zakończone kulką i otoczone włosem z dzika mają nie tylko czesać, ale również masować skórę głowy.
Małgorzata Machnicka / 22.04.2021 07:31
Olivia Garden Finger Brush szczotka fot. Adobe Stock

Mówi się, że Olivia Garden Finger Brush to następca Tangle Teezer, do niedawna najpopularniejszej szczotki na świecie. Prawda jest jednak taka, że faktycznie, Olivia Garden zdetronizowała TT, ale wyłącznie w konteście popularności, bo materiały z jakich zostały wykonane są zupełnie inne.

Olivia Garden Finger Brush vs. Tangle Teezer

Zacznijmy od tego, że Tangle Teezer to marka, w ofercie której jest kilkanaście rodzajów szczotek. Porównamy jedynie tę Wet Detangler, która kształtem przypomina Finger Brush marki Olivia Garden (Finger Brush to również tylko jedna z wielu propozycji marki Olivia Garden).

Szczotka Tangle Teezer ma plastikowe, elastyczne ząbki. Olivia Garden Finger Brush to włosie z dzika, które okala dłuższe, nylonowe, antystatyczne ząbki (zakończone kuleczką - to spora przewaga nad Tangle Teezer). 

Jedna i druga rozczesuje włosy i je wygładza (zarówno suche jak i mokre), ale Olivia Garden Finger Brush również masuje skórę głowy. 

Dla jakich włosów jest szczotka Olivia Garden Finger Brush?

Tak naprawdę dla każdych, ale nie zamienią jej na żadną inną posiadaczki gęstych, często plączących się włosów. Szczotka doskonale je rozczesuje, nie pusząc i nie elektryzując pasm.

Ma specjalnie profilowany kształt głowicy i jest niezwykle elastyczna, dzięki temu świetnie masuje skórę głowy. Podczas czesania łuski włosa zostają domknięte, dzięki czemu zachowują właściwy poziom nawilżenia, a same włosy zyskują objętości oraz blasku. 

Szczotka ma szeroko rozstawione nylonowe ząbki, dzięki czemu łatwo się czyści.

Szczotka świetnie sprawdzi się również przy stylizacji włosów - duże otwory powietrzne zapewniają lepszy przepływ powietrza. 

Zalety szczotki Olivia Garden

Istnieją 3 rozmiary szczotki Finger Brush - mała, średnia i duża. Dostępna jest w kilku kolorach m.in. czarnym, różowym i beżowym. Każda z nich wykonana jest dokładnie w tych samych materiałów i ma te same cechy.

  • nadaje się do rozczesywania włosów suchych i mokrych,
  • ma wygodny, ergonomiczny uchwyt,
  • jest łagodna dla skóry głowy,
  • nie elektryzuje włosów,
  • zapobiega puszeniu się włosów,
  • masuje skórę głowy,
  • nie szarpie włosów,
  • jest lekka,
  • bardzo łatwo się czyści.

szczotka olivia garden finger brush zalety
fot. Szczotki Olivia Garden Finger Brush w 3 wielkościach/materiały prasowe

Olivia Garden Finger Brush - cena

Szczotki Olivia Garden Finger Brush kosztują od 39,90 zł do 59,90 złotych. Kupisz je w sklepach internetowych i niektórych drogeriach stacjonarnych.

O marce Olivia Garden

Olivia Garden to belgijska marka założona w 1968 roku przez Jeana i Cathy Rennette. Ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu super nowoczesnych fryzjerskich produktów.

Wszystko zaczęło się od produkcji peruk. Później marka wprowadziła na rynek kolekcję kosmetyków Clairol, a teraz posiada całą gamę szczotek i akcesoriów do pielęgnacji włosów, cały czas poszerza swój asortyment. 

Czytaj także:
Spanie w rozpuszczonych włosach - tak czy nie?
Jak szybko rosną włosy?
Jak podnieść włosy u nasady?