Olejowanie włosów na podkład, czyli co nałożyć pod olej? 5 podkładów, które wzmocnią efekt

Projekt bez tytułu (68).jpg fot. Adobe Stock, Pixel-Shot
Olejowanie na pokład to technika polegająca na aplikacji nawilżającego produktu, przed wmasowaniem ulubionego olejku. Dzięki temu, osiągniemy dużo lepsze efekty — włosy będą odżywione, dogłębnie nawilżone, gładkie i lśniące. Jaki podkład pod olej wybrać i jak poprawnie przeprowadzić olejowanie włosów na podkład?
/ 26.12.2022 05:17
Projekt bez tytułu (68).jpg fot. Adobe Stock, Pixel-Shot

Olejowanie włosów od lat cieszy się dużą popularnością. Ten prosty, domowy zabieg to podstawa pielęgnacji: przyspiesza ich wzrost, regeneruje, pielęgnuje oraz zapewnia skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Jest doskonałą alternatywą drogich zabiegów w salonach fryzjerskich. Olejowanie włosów można wykonywać na sucho, na mokro lub na podkład. Chociaż każda z metod daje znakomite efekty, to właśnie ta ostatnia cieszy się największym uznaniem. Polecają ja trycholodzy i wszystkie włosomaniaczki. Na czym polega olejowanie na podkład, dlaczego warto to robić i jaki podkład pod olej wybrać?

Spis treści:

  1. Na czym polega olejowanie na podkład?
  2. Olejowanie włosów na podkład — co stosować?
  3. Olejowanie włosów na podkład — jak to zrobić?
  4. Czy olejowanie na podkład obciąża włosy?

Na czym polega olejowanie na podkład?

Olejowanie na podkład to nic innego, jak nałożenie na włosy nawilżającego produktu przed aplikacją oleju. Działa on wtedy lepiej i dużo szybciej — głębiej wnika we włókna włosów, pozostawiając je jeszcze bardziej miękkie, gładkie i lśniące. Podkład ułatwia też zmycie oleju. 

Olejowanie włosów na podkład — co stosować?

Olejowanie włosów na podkład z aloesu

Żel aloesowy ma właściwości silnie nawilżające i regenerujące. Świetnie sprawdzi się jako podkład pod olej dla bardzo suchych włosów. Wystarczy niewielką ilość żelu rozprowadzić na całej długości, a następnie nałożyć wybrany olej.

Olejowanie włosów na podkład z miodu

Miód dzięki bogactwu witamin i minerałów, również świetnie wypadnie w tej roli. Nabłyszczy włosy, zregeneruje i wygładzi. Rozpuść łyżeczką miodu w ciepłej wodzie, a następnie nanieś przygotowaną mieszankę na włosy. Możesz rozpylić ją za pomocą buteleczki z atomizerem lub spłukać nią włosy.

Hydrolat jako podkład do olejowania włosów

Kolejną propozycją zapewniającą super efekty są hydrolaty, czyli wody kwiatowe lub roślinne. Możesz wykorzystać w tym celu np. hydrolat różany, oczarowy, rozmarynowy, z czystka lub z lawendy. Spryskaj, nim włosy i rozprowadź olej.

Olejowanie włosów na podkład z żelu lnianego

Jako podkład po olej bardzo często wykorzystywany jest żel lniany. Zalej jedną łyżkę siemienia lnianego 100 ml wody i gotuj na wolnym ogniu, do uzyskania gęstego żelu. Odcedź ziarenka przez drobne sitko, ostudź kleik, rozprowadź na włosach i sięgnij po olej.

Siemię lniane na włosy - jak stosować, by zobaczyć szybkie efekty?

Odżywka jako podkład do olejowania włosów

Jako podkład pod olej możesz również wykorzystać humektantową odżywkę do włosów do spłukiwania lub bez, o kremowej formule. Przed aplikacją, delikatnie zwilż włosy wodą.

Olejowanie włosów na podkład — jak to zrobić?

Olejowanie wykonuj na czystych włosach, pozbawionych lakieru i produktów do stylizacji.

Olejowanie włosów na podkład — krok po kroku

  1. Dokładnie rozczesz włosy na całej długości.
  2. W zależności od wybranego podkładu, nanieś go na wilgotne lub suche pasma.
  3. Nałóż wybrany olej np. neem, ze słodkich migdałów, z awokado lub z pestek winogron.
  4. Zapleć luźny warkocz i pozostaw na włosach na ok. 30 min. Dla jeszcze lepszych efektów, możesz wykonać zabieg na noc.
  5. Po wszystkim, zmyj włosy delikatnym szamponem.

Czy olejowanie na podkład obciąża włosy?

Dobrze dobrany podkład nie obciąży i nie wysuszy twoich włosów, wręcz przeciwnie — poprawi ich kondycję. Będą gładkie, błyszczące, odżywione, nawilżone i podatne na stylizacje. Ważne jednak, aby nie przesadzać z ilością produktu i prawidłowo go aplikować.

Ważne: nie stosuj takiej kombinacji na skórę głowy — włosy będą przyklapnięte.

Czytaj także:
Olej lniany na włosy - jak działa i jak stosować, żeby osiągnąć najlepsze efekty?
Olej z wiesiołka na włosy — najlepszy sposób na regenerację. Jak stosować i jakie są przeciwwskazania?

Redakcja poleca

REKLAMA