Na czym polega kuracja keratynowa na włosy?

Terapia keratynowa pozwala na szybką regenerację zniszczonych, łamliwych i suchych włosów. Średnio efekt pojedynczego zabiegu keratynowego utrzymuje się przez okres około 5 miesięcy. Na czym polega kuracja keratynowa na włosy?
/ 11.09.2013 15:06

Po co włosom keratyna?

Podstawowym składnikiem włosów jest keratyna, która jest wytwarzana w naskórku. Jest nierozpuszczalnym w wodzie białkiem wytwarzanym przez keratynocyty. Może występować w formie miękkiej lub twardej. Zbudowana jest między innymi ze związków siarki i azotu.

Zadaniem keratyny jest ochrona naskórka przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Odpowiada między innymi za właściwości fizykochemiczne włosów oraz za ich wygląd, kondycję i jakość.

Bardzo często pod wpływem różnych czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr i woda, jak również pod wpływem codziennej  pielęgnacji (farbowanie i szczotkowanie), keratyna ulega stałej redukcji. O niedoborze keratyny mogą świadczyć suche, łamliwe i trudno układające się włosy. Przy obecnym poziomie współczesnej kosmetologii problemom tym można zaradzić poprzez zastosowanie terapii keratynowych, które szybko i na długo poprawiają kondycję włosów.

Działanie keratyny

Keratyna jest sposobem na piękne i zdrowe włosy. Posiada właściwości pielęgnujące i profilaktyczne. Już nawet jeden zabieg terapii keratynowej sprawia, że włosy stają się gładkie i ich struktura znacznie się poprawia.

Jeżeli włosy stracą swój blask i gładkość, są suche, łamliwe, trudno się układają, to może to oznaczać, że brakuje w nich keratyny. Wtedy należy uzupełnić jej braki. Pamiętajmy, że keratyna jest podstawowym budulcem włosów, skóry i paznokci. Odpowiada za ich kondycję i zdrowy wygląd. Jednak często pod wpływem różnych czynników zewnętrznych, głównie pogodowych, oraz pod wpływem codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, jej poziom obniża się.

Zastosowanie keratyny

Keratyna ze względu na swoje właściwości wchodzi w skład różnych preparatów do włosów.

Hydrolizaty keratyny uzupełniają niedobór naturalnych składników, które budują strukturę włosa. Dzięki temu włosy stają się mocniejsze, zwiększa się ich objętość, przywraca połysk i zdrowy wygląd. Właściwość ta została wykorzystana przy produkcji preparatów o silnym działaniu regenerującym. Dodatkowo hydrolizaty keratyny zabezpieczają włosy przed szkodliwym działaniem środków utleniających.

Keratyna posiada też właściwości pianotwórcze, co pozwala wykorzystać ją przy produkcji wszelkiego rodzaju preparatów mających formę pianki, np.: balsamów, lakierów czy farb do włosów.

Kiedy należy stosować keratynę?

Keratynę możemy stosować w przypadku, kiedy włosy są suche i zniszczone lub w gdy chcemy je odżywić.

Keratyny można używać do każdego rodzaju włosów, nawet tych przedłużanych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby można było stosować ją codziennie, chociaż rzadko zachodzi taka potrzeba. Średnio efekt pojedynczego zabiegu keratynowego utrzymuje się przez okres około 5 miesięcy.

Zobacz też: Jak kremować włosy?

Prostowanie włosów za pomocą keratyny

We współczesnej kosmetologii stosuje się nowoczesne terapie keratynowe dzięki którym włosy szybko i na długo się rekonstruują i to niezależnie od rodzaju i stopnia ich zniszczenia.

Zabieg prostowania włosów z pomocą keratyny pozwala wygładzić, odżywić oraz w pełni zregenerować strukturę włosa. Metoda jest polecana szczególnie kobietom, których włosy są narażone na działanie wilgoci i słońca.  Po zabiegu włosy są odbudowane i odmłodzone, a przy tym bardziej podatne na codzienną stylizację.

Na czym polega kuracja keratynowa?

Do struktury włosa wtłaczany jest składnik w taki sposób, aby wszystkie ubytki włosowe zostały wypełnione keratyną. W tym celu wykorzystuje się wysoką temperaturę. Do wykonania zabiegu nie są wykorzystywane żadne substancje chemiczne, a tylko naturalne składniki. Sprawia to, że kuracja jest bezpieczna dla włosów, nie niszczy ich i nie zaburza struktury włosa.

Terapia keratynowa pozwala na szybką regenerację zniszczonych, łamliwych i suchych włosów. Polega na rekonstrukcji włosów, dzięki której ich kondycja znacznie poprawia się i to bez naruszania struktury włosów.

Pierwsze efekty widoczne są jeszcze podczas trwania zabiegu. Efekt jest natychmiastowy, ale pod warunkiem, że terapia została przeprowadzona prawidłowo.

Terapii mogą być poddane również włosy silnie uszkodzone i osłabione. W ich przypadku efekt jest bardziej widoczny. Preparat keratynowy nanosi się bezpośrednio na włosy.

Po kuracji włosy nie wymagają modelowania ani używania suszarki.

Zobacz też: Jak najbezpieczniej suszyć włosy?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.