Suchy szampon zamiast pianki czy lakieru? To naprawdę działa!

To bardzo przydatny kosmetyk, używają go nawet fryzjerzy czeszący modelki na sesjach zdjęciowych.
Joanna Futkowska / 9 miesięcy temu

O tym, że suchy szampon często ratuje nas w awaryjnej sytuacji nie trzeba nikogo przekonywać. Rano potrafi oszczędzić nawet godzinę snu, a w podróży pozwala czuć się i wyglądać świeżo. Podratowanie nim fryzury trwa zaledwie kilka minut. I choć nie należy go nadużywać, bo wysusza skórę głowy i włosy, jest jeszcze jeden powód, dla którego warto mieć go wśród swoich kosmetyków. Można nim zastąpić środki do stylizacji!

Jak stylizować włosy suchym szamponem?

  • Suchy szampon doda włosom objętości

Spryskuje się nim zawsze suche włosy. Można go zaaplikować tylko u nasady lub na całe pasma. Kosmetyk zmieni ich teksturę. Staną się bardziej szorstkie, sztywniejsze,  łatwiej będzie nadać im konkretny kształt, a fryzurze – objętość. Uczesanie będzie też lepiej się trzymać, nie trzeba będzie więc używać lakieru. Jedynym mankamentem może być to, że jeśli kosmetyk nie jest bezbarwny, trzeba będzie go wyczesać z włosów.

  • Suchy szampon utrwali fryzurę

Działa podobnie jak lakier - spryskane nim włosy dłużej trzymają firmę. W ten sposób można utrwalić świeżo zakręcone loki czy wymodelowanego boba. Przedłuży też efekt tapirowania, jeśli przed zabiegiem spryskamy nim u nasady każde pasmo. Zapobiegnie również  wysuwaniu się wsuwek czy klamerek do włosów.

  • Podniesie przyklapniętą grzywkę

Grzywka zawsze szybciej traci świeżość i lekkość niż reszta włosów. Możesz ją szybko zreanimować, używając suchego szamponu. Spryskaj nim grzywkę od spodu, przeczesz włosy palcami unosząc je do góry i gotowe!

  • Pomoże opanować sypkie włosy

Często po umyciu włosy są bardzo niesforne, wymykają się spod kontroli i trudno je ułożyć czy zapleść. Spryskaj je wtedy suchym szamponem, a zobaczysz, że bez problemu zapleciesz gładki warkocz lub ułożysz je tak jak chcesz.

Więcej na temat suchych szamponów

Przegląd suchych szamponów do włosów
Suche szampony do 25 zł - nasz wybór

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 miesięcy temu
Trzeba uważać z tymi suchymi szamponami, bo ja nabawiłam się łupieżu, a potem włosy zaczęły mi bardzo wypadać. Na szczęście zastosowałam kurację wzmacniającą plastrami dermastic, które przykleja się codziennie na noc, niedaleko włosów. I zauwazyłam duże wzmocnienie i spręzystość włosów.