Makijaż i fryzury w stylu grunge

Wygląda na to, że w rozpoczętym właśnie roku szykuje się na nas mocne rockowe uderzenie… fryzjersko - makijażowe. Wedle kosmetycznych meteorologów styl grunge wróci do łask, po latach naturalności i elegancji.
/ 03.02.2011 07:55

Wygląda na to, że w rozpoczętym właśnie roku szykuje się na nas mocne rockowe uderzenie… fryzjersko - makijażowe. Wedle kosmetycznych meteorologów styl grunge wróci do łask, po latach naturalności i elegancji.

Naturalnie, każda odkurzona tendencja modowa ma swoje charakterystyczne smaczki i nowinki, dlatego pokrótce przedstawiamy Wam jaskółki grunge 2011:

  • Oczy mają być dramatyczne - mocne, z czarnymi kreskami, zwłaszcza na dole i intensywnie podkreślonymi powiekami. Modne kolory to turkus, fiolet, ewentualnie eyeliner z dodatkiem… uwaga: żółci! Będziemy eksperymentować z kształtami: od kocich po szopie oczy.
  • Porcelanowa cera - jasna, bardzo jasna, rozświetlona, nie matowa, idealna.
  • Ciemne usta, obrysowane - niczym krwawy wamp, wulgarna ulicznica. Koniecznie błyszczące, nawet opalizujące, wykończone czerwoną konturówką. Jeśli mocno zaznaczysz oczy, konturówka i jasny różowy błyszczyk starczą za makijaż ust.
  • Potargane włosy - pofalowane, podkręcone, w nieporządku i koniecznie z tępą krótką grzywką. Najlepiej wystylizowane na mokro w łóżku, podniesione u nasady i jedynie lekko przeczesane palcami.
  • Kucyki - małe, dziewczęce, niedbałe, wieńczące wielką chaotyczną czuprynę nieuczesanych włosów, a la francuski bouffant. Najlepiej, jeśli przewiązane rzemykami lub sznurówkami.
  • Ciasne warkoczyki - na czubku głowy i po bokach. Poprzetykane kolorowymi wstążkami. Reszta włosów zdecydowanie nieuczesana.

Na wszelki wypadek przypominamy w naszej galerii wielkie hity grunge’u…

Fot. PRphotos

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/18.08.2011 12:38
Co ?! jaki grunge ?! makijaż grunge jest delikatny nie trzeba szminki ani cieni do powiek nawet kredki do oczu nie trzeba ma być naturalny i delikatny tak to nie jest to makijaż grunge .
/18.03.2011 20:27
No nareszcie GRUNGE wraca do łask ! :D Tęskniłam za tym stylem :D
/25.02.2011 20:04
wow wystarczy rano wstac i wlosy palcami uczesac i fryzurka gotowa hahahaa dla leniwych i zaniedbanych:)
POKAŻ KOMENTARZE (4)