Mąka ziemniaczana na włosy fot. Adobe Stock, Pixel-Shot

Mąka ziemniaczana na włosy - jakie daje efekty i jak ją stosować?

Mąka ziemniaczana na włosy może być stosowana w formie maski, płukanki lub jako suchy szampon. Efekty widoczne są niemal natychmiast!
Małgorzata Machnicka / 09.09.2021 08:49
Mąka ziemniaczana na włosy fot. Adobe Stock, Pixel-Shot

Mąka ziemniaczana nałożona na włosy wygładza je i sprawia, że stają się bardziej lśniące, miękkie i podatne na układanie oraz stylizację. Włosomaniaczki twierdzą, że działa lepiej niż niejedno silikonowe serum

Może być dodawana do maseczek, stosowana w formie płukanek albo zamiast suchego szamponu. Dodatkowym plusem jest to, że mąka ziemniaczana nie obciąża włosów, więc sprawdzi się nawet na cienkich i rzadkich pasmach.

Spis treści:

  1. Mąka ziemniaczana na włosy jako maska
  2. Mąka ziemniaczana na włosy jako płukanka
  3. Mąka ziemniaczana na włosy jako suchy szampon

Mąka ziemniaczana na włosy jako maska

Jedną z najprostszych metod, aby przetestować działanie mąki ziemniaczanej na swoich włosach, jest dodanie jej do ulubionej maski do włosów, najlepiej nieproteinowej, w proporcjach 2:1.

2 łyżki wybranej maseczki do włosów, wymieszaj z 1 łyżką mąki ziemniaczanej. Nałóż na całą długość włosów (omijając jedynie skalp, aby nadmiernie nie obciążyć włosów). Pozostaw na 30 minut i spłucz letnią wodą.

Jeśli chcesz, żeby maska zadziałała intensywniej, po nałożeniu maski owiń włosy folią spożywczą albo załóż czepek foliowy. 

Płukanka z mąki ziemniaczanej na włosy

Przygotuj litr chłodnej, przegotowanej wody i dodaj do niej łyżeczkę mąki ziemniaczanej. Całość dokładnie wymieszaj i przelej do plastikowej butelki albo miski. 

Umyj włosy szamponem i dokładnie wypłucz pasmo po paśmie w płukance. Już po jednym zastosowaniu zobaczysz, że włosy są o wiele gładsze, bardziej zdyscyplinowane i zyskały większą objętość.

mąka ziemniaczana na włosy jak stosować
fot. efekty po stosowaniu mąki ziemniaczanej na włosy/Adobe Stock, Parilov

Mąka ziemniaczana na włosy jako suchy szampon

Mąka ziemniaczana z powodzeniem zastąpi suchy szampon. W końcu skrobia dobrze absorbuje nadmiar sebum, a więc doskonale odświeży fryzurę.

Jak stosować mąkę ziemniaczaną w formie suchego szamponu? Niewielką ilość mąki wysyp na dłoń i opuszkami palców wmasuj w skórę głowy (włosy i skóra powinny być suche).

Pozostaw na minutę, a następnie dokładnie wyczesz mąkę z włosów szczotką. Uwaga! Mąka pozostawia na włosach jaśniejszy nalot - jeśli jesteś blondynką, nie ma to większego znaczenia. Jeśli masz ciemne włosy, możesz dodać do mąki nieco kakao albo cynamonu - ten zabieg sprawi, że stanie się niemal niewidoczna.

Czytaj także:
Kora dębu na włosy - jak ją stosować?
Gliceryna na włosy - jak działa i jakie daje efekty?
Oliwa z oliwek na włosy - jak ją stosować?