Laminowanie włosów fot. Adobe Stock

Żelatyna na włosy - jak ją stosować i jakie przynosi efekty?

Żelatyna na włosy to proteinowy zabieg, który już po jednym zastosowaniu nadaje pasmom blasku i wygładza je na całej długości.
Małgorzata Machnicka / 19.01.2021 11:35
Laminowanie włosów fot. Adobe Stock

Żelatyna na włosy to tani i skuteczny sposób, na poprawienie ich stanu i wyglądu. Polega na pokryciu pasm mieszanką przygotowaną z żelatyny, gorącej wody i ulubionej odżywki, której głównym zadaniem jest domknięcie łuski włosów i zapobieganie rozdwajaniu się końcówek.

Spis treści:

  1. Na czym polega zabieg?
  2. Jak stosować żelatynę na włosy?
  3. Efekty po zabiegu
  4. Jak często wykonywać zabieg?

Na czym polega zabieg żelatyny na włosy?

Nałożenie żelatyny na włosy, przynosi efekty już po jednym zastosowaniu. Co prawda, żelatyna nie wykazuje działania naprawczego i odbudowującego, ale potrafi zapobiegać odparowywaniu wilgoci z wnętrza włosa. Pasma stają się lśniące, gładkie, nie plączą się i dają się łatwo rozczesać. 

Zabieg może być wykonany na każdym rodzaju włosów, ale najlepiej sprawdza się na tych wysoko i średnioporowatych. Nie wiesz jaką masz porowatość włosów? Wystarczy wykonać szybki test. 

Do szklanki wody wrzuć włos zdjęty ze szczotki. Odczekaj 5-10 minut i sprawdź, jak się zachowa. Jeśli tonie - twoje włosy są wysokoporowate, jeśli zawisł pośrodku - masz włosy średnioporowate, jeśli pływa na powierzchni - masz włosy niskoporowate.

Jak stosować żelatynę na włosy?

Zacznij od umycia włosów delikatnym szamponem (może być np. ten dla dzieci). Następnie na wilgotne włosy, pasmo po paśmie, nałóż wcześniej przygotowaną mieszankę - 2 łyżki żelatyny rozpuść w 3-4 łyżkach gorącej wody z dodatkiem 1 łyżki ulubionej odżywki.

Całość trzymaj na włosach mniej więcej 60 minut. Aby efekty były jeszcze bardziej spektakularne, załóż na włosy foliowy czepek, owiń głowę ręcznikiem i ogrzej suszarką. Ciepłe powietrze spowoduje otwarcie się łusek, co pozwoli żelatynie wniknąć do wnętrza pasm.

Uwaga! Po spłukaniu żelatyny i wysuszeniu, włosy mogą być na początku nieco sztywne, dlatego zabieg warto połączyć z odżywczą maską lub z olejowaniem włosów

Efekty stosowania żelatyny na włosy

Efekt jest niemal natychmiastowy - już po jednym zabiegu laminowania, włosy stają się nawilżone i wygładzoneZdecydowanie lepiej się układają, łatwiej rozczesują, są sypkie, miękkie w dotyku i niesamowicie błyszczące. To właśnie stosowanie żelatyny na włosy, pozwala uzyskać efekt tafli - jak z reklamy!

Laminowanie włosów jakie efekty
fot. Adobe Stock

Jak często wykonywać zabieg?

We wszystkim należy zachować umiar. Nie zaleca się wykonywania zabiegu częściej niż co 2 tygodnie, chociażby z jednego prostego powodu - aby nie dopuścić do przeproteinowania włosów. Zbyt duża ilość protein spowoduje, że pasma staną się przesuszone, napuszone, kruche, łamliwe i będą szybko się elektryzować.

Nasza rada: zabieg laminowania włosów dobrze jest łączyć z emolientami (składnikami o mocnym działaniu nawilżającym skórę), dlatego przynajmniej 2 razy w tygodniu staraj się nakładać odżywkę lub maskę do włosów.

jak stosować żelatynę na włosy
fot. Adobe Stock

Więcej o pięknych włosach:
Olej kokosowy na włosy - jak go stosować?
Jak stosować olej z czarnuszki na włosy?