Laminowanie włosów fot. Adobe Stock

Laminowanie włosów żelatyną w domu - efekty

Laminowanie włosów z użyciem żelatyny to proteinowy zabieg, który już po jednym zastosowaniu nadaje włosom blasku i wygładza je na całej długości.
Małgorzata Machnicka / 22.01.2020 12:35
Laminowanie włosów fot. Adobe Stock

Laminowanie włosów to tani i skuteczny sposób na poprawienie ich stanu i wyglądu. Polega na pokryciu włosów roztworem z żelatyny, którego głównym zadaniem jest domknięcie łuski włosów, zapobieganie rozdwajaniu się końcówek, ogólne nawilżenie i odżywienie.

Wszystko o laminowaniu włosów:

  1. Co to jest laminowanie włosów?
  2. Jak laminować włosy?
  3. Efekty po zabiegu
  4. Jak często wykonywać laminowanie?

Laminowanie włosów - co to jest?

Laminowanie włosów żelatyną to proteinowy zabieg, który już po jednym zastosowaniu nadaje włosom blasku i wygładza je na całej długości. Co prawda, żelatyna nie wykazuje działania naprawczego i odbudowującego, ale potrafi zapobiegać odparowywaniu wilgoci z wnętrza włosa.

Zabieg może być wykonany na każdym rodzaju włosów, ale najlepiej sprawdza się na tych nisko i średnioporowatych. Nie wiesz jakie masz włosy? Wystarczy wykonać szybki test. 

Do szklanki wody wrzuć włos zdjęty ze szczotki. Odczekaj 5-10 minut i sprawdź, jak się zachowa. Jeśli tonie - twoje włosy są wysokoporowate, jeśli zawisł pośrodku - masz włosy średnioporowate, jeśli pływa na powierzchni - masz włosy niskoporowate.

Jak laminować włosy?

Zacznij od umycia włosów delikatnym szamponem (może być np. ten dla dzieci). Następnie na wilgotne włosy, pasmo po paśmie, nałóż wcześniej przygotowaną mieszankę - 1 łyżkę żelatyny rozpuść w 2-3 łyżkach gorącej wody z dodatkiem ulubionej odżywki.

Całość trzymaj na włosach mniej więcej 60 minut. Aby efekty były jeszcze bardziej spektakularne, załóż na włosy foliowy czepek, owiń ręcznikiem i ogrzej suszarką. Ciepłe powietrze spowoduje otwarcie się łusek, co żelatynie wniknąć do wnętrza pasm.

Uwaga! Po spłukaniu żelatyny i wysuszeniu włosów mogą być na początku nieco sztywne, dlatego zabieg laminowania warto łączyć z odżywczą maską lub z olejowaniem włosów

Laminowanie włosów - efekty

Efekt jest niemal natychmiastowy - już po jednym zabiegu laminowania, włosy stają się nawilżone, odżywione i wygładzoneZdecydowanie lepiej się układają, łatwiej rozczesują, są sypkie i miękkie w dotyku.

Laminowanie włosów jakie efekty
fot. Adobe Stock

Laminowanie włosów - jak często wykonywać zabieg?

We wszystkim należy zachować umiar. Nie zaleca się wykonywania zabiegu częściej niż co 2 tygodnie, chociażby z jednego prostego powodu - aby nie dopuścić do przeproteinowania włosów. Zbyt duża ilość protein spowoduje, że pasma staną się przesuszone, napuszone, kruche, łamliwe i będą szybko się elektryzować. Czyli dokładnie takie, jakie nie chciałybyśmy, aby się stały.

Nasza rada: zabieg laminowania włosów dobrze jest łączyć z emolientami (składnikami o mocnym działaniu nawilżającym skórę), dlatego przynajmniej 2 razy w tygodniu staraj się nakładać odżywkę lub maskę do włosów.

Laminowanie włosów a końcówki
fot. Adobe Stock

Więcej o pięknych włosach:
Olej kokosowy na włosy - jak go stosować?
Jak stosować olej z czarnuszki na włosy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/29.01.2020 11:53
Bzdura - nie da się poprawić stanu włosów działając z zewnątrz. Poprawić można w ten sposób jedynie ich wygląd, ale nie stan. Kondycja włosów związana jest z funkcjonowaniem organizmu i tym czy chore,czy sabrami w minerałach i witaminach. A samo laminowanie włosów żelatyną to temat odgrzewany, modny z jakieś 5 lat temu. I nie działa!