Kolory włosów - jaki wyszczupli twarz, jaki wybrać przy problemach z cerą

Różne kolory włosów fot. ImaxTree/ AgencjaFree
Na jakie kolory uważać przy problemach z cerą, czy przy farbowaniu ma znaczenie pora dnia i czy czarny zawsze wyszczupla? Sprawdź!
Aleksandra Jaworska / 01.12.2017 12:09
Różne kolory włosów fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Lubimy zmieniać kolory włosów. Ponoć ponad połowa z nas decyduje się na samodzielne farbowanie, bo jest tańsze, a efekt często porównywalny do tego z salonu. Nie wystarczy jednak przeczytać instrukcję dołączoną do farby. Warto wiedzieć więcej.

Fryzury 2017: najmodniejsze kolory włosów

1. Unikaj czerwonych odcieni przy problemach z cerą

Takie odcienie to wszelkie rudości, miedź, truskawkowy blond. Barwy te podkreślają bowiem zaczerwienienia na twarzy spowodowane rozszerzonymi naczynkami. Przy trądziku niewskazane są intensywne jednolite kolory czerwieni, fioletu, miedzi, czerni. Podkówki pod oczami trudniej będzie ukryć przy czarnych włosach oraz kolorach z domieszką fioletu. Z kolei przy przebarwieniach lepiej unikać farb intensywnie rudych i czerwonych.

2. Szampony przeciwłupieżowe niszczą kolor włosów farbowanych

Szampony te lekko ścierają powierzchnię włosa, co sprawia, że już po kilku myciach kolor blaknie i matowieje. Najlepiej więc zmienić kolor po zakończonej kuracji.

3. Nie farbuj wieczorem

To nie żart. W razie wpadki zadzwonisz na infolinię, której numer podany jest na instrukcji farby albo do fryzjera, który zniweluje skutki nieudanego samodzielnego farbowania.

Nie możemy oderwać wzroku... To jeden z najładniejszych trendów w koloryzacji, jaki ostatnio wdziałyśmy. Będzie hit?

4. Pamiętaj, że ciemne nie zawsze wyszczupla

Tę zasadę można stosować w modzie, ale nie w koloryzacji włosów. Jeśli masz pełną twarz,  lepiej zrezygnuj z czarnej farby. Potwierdza to zasada złudzeń optycznych. Białe koło na ciemnym tle wydaje się większe niż czarne na jasnym tle, mimo iż w rzeczywistości oba są tej samej wielkości. A więc, gdy masz jasną karnację i okrągłą twarz,  wyda się ona większa na ciemnym tle.

5. Rodzaj włosów wpływa na efekt farbowania

Generalnie należy trzymać się czasu podanego w instrukcji farbowania. Jednak, jeśli pasma są mocne, grube wtedy trudniej wchłaniają farbę, więc czas trzymania mieszanki na włosach musi być dłuższy. Z kolei w przypadku cienkich włosów czas trzymania mieszanki może być krótszy, gdyż szybciej ją wchłaniają. To samo dotyczy kosmyków przesuszonych lub po trwałej ondulacji. A więc gdy po raz pierwszy zamierasz użyć farby, najlepiej zrób test na jednym kosmyku. W ten sposób ustalisz czas farbowania.

Pagenta to najmodniejszy kolor włosów na jesień! Wiesz, o jaki chodzi?

Redakcja poleca

REKLAMA