Kokosowy blond fot. Adobe Stock

Kokosowy blond - jak wygląda i komu pasuje?

Kokosowy blond to koloryzacja podobna do ombre, ale różni ją jeden zasadniczy szczegół. Włosy u nasady są wyraźnie ciemniejsze niż na końcach, a kolor przechodzi w jaśniejsze tony stopniowo i bardzo miękko.
Małgorzata Machnicka / 27.01.2021 09:17
Kokosowy blond fot. Adobe Stock

Kokosowy blond, czyli „Toasted Coconut Hair” (tak brzmi jego pełna nazwa) to kolor, który czerpie z metody koloryzacji ombre i koloru bronde. Włosy są stopniowo cieniowane, ale pasma płynnie przenikają się między sobą. 

Fryzura przypomina barwą owoc kokosa - włosy są ciemnobrązowe na górze i jasne, niemal platynowe na dole. 

Jak wygląda kokosowa koloryzacja włosów?

To kolejna odmiana dobrze wszystkim znanego bronde. Ta koloryzacja polega na tworzeniu efektu przenikania się odcieni blondu i brązu ze znaczącą przewagą tego pierwszego.

Włosy u nasady są w wyraźnie ciemniejsze niż na końcach, a kolor powinien przechodzić w jaśniejsze tony stopniowo i płynnie. Kontrast między odcieniami włosów jest bardzo duży, ale mimo to fryzura prezentuje się bardzo naturalnie. Jasne pasemka tworzą piękny efekt rozproszenia światła.

Co ważne, kokosowy blond zawsze utrzymany jest w chłodnych odcieniach - brąz jest zimny, szarawy, a blond ma białą poświatę.

jak wygląda kokosowy blond
fot. Adobe Stock

Dla kogo kokosowy blond?

Kokosowe włosy to pomysł stylistki fryzur z Atlanty, Kayluh Stewart. Według niej taka fryzura najlepiej będzie wyglądała na ciemnych włosach, które nigdy nie były farbowane. Dlaczego?

W tym wypadku zmiana koloru jest znacznie szybsza i łatwiejsza niż w przypadku blondynek (gdzie trzeba poddać koloryzacji również odrosty) lub kobiet farbujących włosy, ponieważ naturalne pasma lepiej „łapią" farbę.

Kokosowy blond świetnie sprawdzi się u kobiet, u których pojawiły się już pierwsze siwe włosy. Warto również zaznaczyć, że dzięki takiemu farbowaniu włosów nie będziesz musiała chodzić co miesiąc do fryzjera, bo pojawiające się odrosty wtopią się w pasma i nie będą rzucały się w oczy.  

kokosowa koloryzacjafot. Adobe Stock

Jak wykonać taką koloryzację?

Jeżeli masz jasne włosy, to pierwszym etapem będzie przyciemnienie włosów u nasady i delikatnie rozjaśnienie ich na końcach. Niezbędne będzie użycie tonera, aby wyrównać przeplatające się odcienie.

Jeśli masz ciemne włosy, należy mocno rozjaśnić włosy od mniej więcej 10 cm od nasady - pasma powinny być stopniowo coraz jaśniejsze. W obu przypadkach radzimy udać się do dobrego fryzjera - osiągnięcie kokosowego blondu w domu jest niemal niemożliwe.

Więcej o pięknych włosach:
Jak podnieść włosy u nasady?
Jak stosować żelatynę na włosy?
Botoks na włosy - zalety zabiegu