Jak zrobić loki trwałe i na jeden dzień?

Istnieje wiele rodzajów skręcenia włosów, np. sprężynki, grube loki i delikatne fale. Niektóre z nich (w zależności od metody wykonania) są trwałe, inne powstają tylko na jeden dzień i prostują się po kilku godzinach lub umyciu głowy. Jak zrobić loki i które sprzęty do stylizacji są potrzebne, by skręcić włosy?
/ 29.04.2013 14:37

Magiczne działanie lokówki

Dzięki lokówce łatwo i szybko można stworzyć na głowie piękne loki.

Po dokładnym wysuszeniu włosów należy nagrzać prostownicę do odpowiedniej temperatury. Warto też wetrzeć we włosy specjalny preparat ochronny, który sprawi, że włosy nie ulegną negatywnemu działaniu wysokiej temperatury i będą błyszczące. Następnie należy podzielić włosy na poszczególne pasma i każde z nich dokładnie nakręcać na lokówkę. Wystarczy potrzymać włosy na lokówce kilkanaście do kilkudziesięciu sekund, po czym delikatnie rozwinąć je ku dołowi. Na koniec fryzurę spryskuje się obficie lakierem, aby jak najdłużej utrzymała swoją żywotność.

Loki na wałki

Na polskim rynku istnieje kilka rodzajów wałków o różnych wielkościach.

Osoby, które chciałaby uzyskać efekt sprężystych, gęstych loczków, powinny wybrać wałki o najmniejszej średnicy, a te, które wolą grube loki – wałki o dużej średnicy.

Warto wmasować we włosy piankę do układania fryzury, a następnie tak nawinięte na mokre włosy wałki należy dokładnie suszyć za pomocą suszarki przez kilka do kilkunastu minut. Następnie precyzyjnie zdejmuje się wałki w taki sposób, by nie splątały włosów, a całość fryzury spryskuje lakierem.

Ślimaczki na głowie

Nieco zaskakującym pomysłem na stworzenie niedbałych skrętów na głowie są tak zwane ślimaczki.

Wystarczy precyzyjnie skręcić wokół własnej osi poszczególne pasma włosów i upiąć u nasady. Tak pozostawione na noc powinny utworzyć loki, które będą wyglądały jak naturalne.

Taka fryzura powinna utrzymać się przez kilka godzin, a u niektórych osób nawet dzień lub dłużej, w zależności od rodzaju włosów.

Zobacz też: Jakie fryzury były modne w starożytności?

Trwała ondulacja

Trwała ondulacja jest sposobem na stworzenie kręconych włosów na dłuższy okres czasu (kilka miesięcy). Trzeba jednak pamiętać, że zabieg ten jest dość skomplikowany, a do ondulacji używa się środków chemicznych, które mogą bardzo mocno zniszczyć i wypalić włosy. Dlatego zaleca się, by zabieg ten był wykonywany pod okiem doświadczonego fryzjera, który we właściwy sposób zadba o kondycję włosów.

Pamiętajmy też, że choć efekt trwałej ondulacji na początku jest oszałamiający, to później włosy są bardzo mocno zniszczone i wysuszone, skłonne do łamania się i rozdwajania.

Szalone warkoczyki

Jednym z najprostszych sposób na stworzenie fal na włosach są warkoczyki.

Po umyciu głowy należy zapleść warkoczyki i pozostawić na noc. Ilość warkoczyków będzie warunkowała późniejszy efekt uzyskanej fryzury, to znaczy, że im ich więcej, tym fryzura bardziej bujna i skręcona. Rano wystarczy rozplątać warkoczyki i nie rozczesywać ich. Na koniec spryskać lakierem lub wmasować odpowiednią piankę do włosów kręconych, dzięki czemu stylizacja utrzyma swój świeży wygląd i sprężystość.

Odpowiednie kosmetyki

Ostatnim sposobem na stworzenie pięknych, kręconych włosów jest użycie odpowiednich kosmetyków. Jednakże w tym miejscu należy przede wszystkim podkreślić to, że preparaty takie są stworzone do włosów skłonnych do naturalnego kręcenia się. Dlatego też nie ma najmniejszej szansy na to, by stworzyły choćby delikatne loki na idealnie prostych włosach.

Piankę do włosów kręconych wklepuje się delikatnie we włosy, by następnie wysuszyć je za pomocą suszarki. Dzięki temu skręty powinny utrzymać się dużo dłużej.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

Zobacz też: Jak zrobić loki?