Łatwy trik z TikToka na piękne fale, którego nie znasz. Potrzebna ci będzie tylko… puszka

jak zrobić loki z puszką od napoju fot. ImaxTree/ AgencjaFree
Szukasz pomysłów na uzyskanie pięknych, romantycznych fal bez użycia drogich narzędzi do stylizacji? Szybkim, łatwym i niskobudżetowym rozwiązaniem podzielił się TikToker Jonathan Monroe. Uzyskuje on bajeczny skręt wkładając włosy do... puszki po napoju. Jak to zrobić i czy zadziała u wszystkich?
/ 26.08.2022 05:01
jak zrobić loki z puszką od napoju fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Kiedy już przejdziemy przez układy taneczne i dziwne wyzwania, na TikToku znajdziemy pełno treści dotyczących pielęgnacji, makijażu i stylizacji włosów. Jasne, niektóre z nich są publikowane z myślą o zwiększeniu zasięgów i zyskaniu popularności, ale są też wartościowe samouczki, takie, o których śmiało można powiedzieć, że są prawdziwymi game-changerami. Praktyczne, łatwe, wręcz zmieniające życie.

Na uzależniającej platformie bardzo popularna jest zakładka #hairtok - pełna wskazówek, zdumiewających sztuczek i tutoriali. Część z nich pochodzi od doświadczonych stylistów, inne od pasjonatów, którzy chcą podzielić się swoimi odkryciami z innymi. To kraina szczęścia każdej włosomaniaczki. Dzięki błyskotliwym użytkownikom wiemy już między innymi, jak zrobić idealny „messy bun”, jak szybko unieść włosy u nasady oraz znamy patent na perfekcyjny kucyk, który wytrzyma przez wiele godzin.

Pora na kolejny, widowiskowy trik, który przejmuje kontrolę na platformie — robienie loków przy pomocy aluminiowej puszki po napoju. Tą zaskakującą metodą stylizacji podzielił się influencer Jonathan Monroe @jonathankmonroe. Video udostępniło i obejrzało już tysiące osób. Zobaczcie:

@jonathankmonroe Why is it spicy #curlyhair #hairinspo #hairtok ♬ Drake Massive Open Till L8 remix - Open Till L8

Jak zrobić loki przy pomocy puszki?

Cały proces wygląda następująco: umyte i wysuszone włosy dzielisz na cieńsze pasma, wkładasz do pustej puszki po napoju i podgrzewasz ciepłym strumieniem powietrza. Aby wzmocnić efekt, warto wcześniej zastosować kosmetyki podkreślające skręt.

Ta metoda stosowania suchego szamponu odmieni twoje włosy. Będą świeże i pełne objętości przez wiele godzin

Czy trik działa i czy jest bezpieczny? Zdania są podzielone. Wielu komentujących obala jego skuteczność, ale są też osoby, które wypróbowały go na swoich włosach i twierdzą, że to naprawdę działa i cała ta zabawa jest warta wyniku. 

 

Czytaj także:
Fryzura „meduza” — odważne cięcie, które podbija TikTok i Instagram. Jak wygląda i komu pasuje?
Luźny kok messy bun w 2 minuty. Dzięki tej metodzie z TikToka zawsze się uda