jak prawidłowo stosować suchy szampon do włosów fot. Adobe Stock, New Africa

Ta metoda stosowania suchego szamponu odmieni twoje włosy. Będą świeże i pełne objętości przez wiele godzin

Suchy szampon jest idealny, kiedy nie masz czasu na umycie włosów, suszenie i stylizację. Pozwala zachować je czyste i świeże przez cały dzień. Dzięki jednej z Tiktokerek dowiadujemy się, że kosmetyk o wiele lepiej zadziała, jeśli zaaplikujemy go tuż przed snem. Dlaczego taki sposób jest dużo lepszy?
/ 16.08.2022 05:09
jak prawidłowo stosować suchy szampon do włosów fot. Adobe Stock, New Africa

Chcesz dać włosom trochę oddechu od ciągłego mycia lub nie masz czasu ich odświeżyć, bo zaspałaś? Tutaj wkracza suchy szampon — koło ratunkowe w nagłych sytuacjach. Błyskawicznie przywraca im świeżość. Wystarczy spryskać nim pasma, delikatnie roztrzepać biały nalot lub rozczesać szczotką i jesteśmy gotowe do wyjścia. Szczególnie teraz, latem, warto mieć go w pogotowiu.

Suche szampony bazują na alkoholu lub aktywnych składnikach na bazie skrobi, które wchłaniają oleje i pot. Wiele produktów posiada również orzeźwiające zapachy, które długo utrzymują się na włosach, dzięki temu pięknie pachną przez cały czas.

Jak zrobić suchy szampon? Potrzebujesz tylko jednego produktu

Jak prawidłowo stosować suchy szampon?

Pewnie tak, jak większość z nas, do tej pory używałaś suchego szamponu rano, na szybko, tuż przed wyjściem do pracy. Zazwyczaj po kilku godzinach wracają do stanu wyjściowego i potrzebna jest kolejna porcja białej mgiełki. Okazuje się jednak, że innym, o wiele lepszym sposobem, jest stosowanie go na noc, przed snem. Kosmetyk pracuje wtedy kilka godzin, przez co ma więcej czasu na wchłonięcie sebum. Rano budzisz się z pięknymi, odświeżonymi włosami. Wystarczy spryskać je obficie, żeby pojawił się nalot (chyba, ze masz szampon, który go nie pozostawia) i położyć się do łóżka. Rano wyszczotkuj włosy, a jeśli masz kręcone - dokładnie rozmasuj.

Taką metodą podzieliła się z nami jedna z Tiktokerek. Biorąc pod uwagę popularność triku na platformie widać, że to naprawdę działa i warto zmienić swoją rutynę.

@megan.e.smart3 Dry shampoo at night > dry shampoo in the morning. #dryshampoo #dryshampootutorial #hairtraining101 #hairtraining ♬ original sound - Meg Smart

Trzeba pamiętać, że suchy szampon nie jest przeznaczony do oczyszczania i pielęgnacji włosów i nie zastąpi on tradycyjnego mycia. Warto mieć go u siebie na półce, ale traktować raczej jako wsparcie w niespodziewanych sytuacjach. Ostrożnie powinny go stosować osoby z wrażliwą skórą głowy. Wiele produktów dostępnych na rynku ma swoim składzie alkohol, przez co nadużywanie ich może podrażnić i wysuszyć skalp, a także spowodować wysypkę i wypryski.

Czytaj także:
Nić dentystyczna na puszące się włosy - ten trik z TikToka wygładzi je w kilka sekund
Trik z TikToka na wysoki i pełen objętości kucyk. Działa na wszystkich włosach