Jak bezpiecznie farbować włosy w czasie ciąży?

Farbowałaś włosy przed zajściem w ciążę, a teraz obawiasz się, że przez odrost będziesz wyglądać mało atrakcyjnie? A może chcesz po prostu zmienić kolor, żeby poczuć się piękniejsza? Boisz się jednak, że koloryzacja zaszkodzi dziecku rozwijającemu się w Twoim brzuchu? Wypróbuj bezpieczne farby bez amoniaku i związków metalicznych!
/ 24.08.2010 08:46
Nieodpowiednie wykonanie zabiegu może poważnie uszkodzić strukturę włosa / fot. FAROUK

Każda przyszła mama zastanawia się, czy może farbować włosy w czasie ciąży, o czym mogą świadczyć liczne wpisy na forach internetowych.

Niebezpieczne farby

Faktem jest, iż kobiety nie powinny koloryzować włosów farbami zawierającymi amoniak i związki metaliczne szczególnie w okresie ciąży. Zawarte w nich substancje mogą negatywnie wpłynąć nie tylko na nasze samopoczucie. Chemiczne składniki farb do włosów, które mogą zaszkodzić również dziecku, dostają się do organizmu przez drogi oddechowe i skórę. Szkodliwe może być także przebywanie w salonie fryzjerskim, gdzie używa się farb zawierających amoniak.

Bezpieczne farby

Farby, których można bez obaw używać w czasie ciąży to m.in.: Ionic Permanent Shine Hair Color oraz CHI Infra High Lift marki Farouk Systems firmy Farouk Systems. Są one w 100% pozbawione amoniaku i związków metalicznych.

Zobacz także: Ziołowe preparaty do koloryzacji włosów - które wybrać?

Pozwalają na uzyskanie jasnych blondów, ognistych rudości, jaskrawych czerwieni oraz nasyconych ciemnych kolorów. Ponadto pozostawiają na włosach wspaniały połysk, mają przyjemny zapach i nie naruszają struktury włosów.

Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama farb przeznaczonych do koloryzacji włosów. Różnią się paletą kolorów, ceną, ale także zawartością. Dobór składników, które zawiera farba nie jest przypadkowy.

W czasie ciąży należy używać tylko delikatnych preparatów, które nie podrażniają skóry naszej głowy, ale również nie zawierają silnych związków chemicznych.

Zobacz także: Jak nadać blask naturalnemu kolorowi włosów

źródło: Farouk Systems

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/31.07.2014 11:00
Ja w czasie ciąży używałam farby Biokap. Jest to farba bez amoniaku, z naturalnych składników. Kolor dobrze trzymał a przede wszystkim mojemu dziecko nic się nie stało :)
/27.11.2013 13:30
A czy nie lepszym rozwiązaniem bedzie jednak zakup szamponu Timotei z różą z Jerycha- głęboki brąz ? Mysle ze w ten sposób zdecydowanie najlepiej wzmocnisz kolor włosów i nie bedziesz musiała w ciązy ich farbować.
/20.08.2013 22:44
Ona faktycznie jest bezpieczna ale co mnie zaskoczyło, że naprawdę dobrze i na dość długo pokrywa włosy. Kolory są dość intensywne i trzeba dobrze się zastanowić aby trafić z odcieniem.
POKAŻ KOMENTARZE (1)