Fryzury na Andrzejki

Noce pełne wróżb i tanecznych szaleństw przed nami – podpowiadamy jak się uczesać na te ostatnie przedświąteczne imprezy…
/ 22.11.2011 07:09

Noce pełne wróżb i tanecznych szaleństw przed nami – podpowiadamy jak się uczesać na te ostatnie przedświąteczne imprezy…

 

Futurystyczny kucyk

Fot. David Koma

Bo związywanie gumkami wcale nie musi być nudne! Wystarczy, że puścimy wodze wyobraźni i z małych kucyków stworzyć można nie tylko bardzo wygodny, ale i ciekawy twór przypominający uczesania postaci z filmów fantasy.

Jak? Zaczynamy od małej kitki z włosów nad czołem, która umocowujemy z tyłu kopuły czaszki. Podobne kucyki formujemy z pasm nad uszami i za małżowiną. Poszczególne sekcje dzielimy, a potem spinamy razem wedle własnej fantazji, zawsze umacniając poszczególne złącza małymi gumkami.

 

Bob nieuczesany

Fot. Mahogany Hairdressing

Bo włosy na twarzy mogą być ciekawsze niż makijaż! Długie grzywki z bobów nadają się świetnie jako tworzywo do ekscentrycznych fryzurek, zwłaszcza jeśli połączymy je z kolorowymi pasemkami.

Jak? Dłuższe włosy z czubka głowy zaczesujemy forntalnie na czoło bawiąc się teksturą i umacniając całość sprayem. Na potrzeby wieczoru możemy nawet poprosić fryzjera o małe cieniowanie grzywki oraz aplikacją barwy w piance – różowe, niebieskie i fioletowe pasemka są bardzo trendy.

 

Wdzięczne fale

Fot. fashionising.com

Bo nawet zwykłe włosy za uszy nie muszą być nudne i bezkształtne! Loki potrafią wszak i z cienkich włosów zrobic pokaźną czuprynkę.

Jak? Włosy czeszemy z przedziałkiem po środku i zakręcamy pionowo na lokówkę, aby powstały luźne spiralki. Idealnie, jeśli da się wcześniej rozjaśnić lub przyciemnić same końcówki – efekt będzie ciekawy ze stopniowaniem tonu. Całość spryskujemy morską wodą w sprayu oraz suszymy suszarką, aby nadać lekko znoszonego charakteru.

 

Żywa grzywa

Fot. Samuel Rocher

Bo mierzwienie włosów jest bardzo w modzie, a nic tak nie sprzyja tanecznym pląsom jak fryzura, która nie musi być cały czas idealnie gładka ani kontrolowana.

Jak? W wysuszone włosy wcieramy piankę i całość mierzwimy palcami. Następnie włosy z czubka głowy zbieramy w dwa równoległe pasma i rolujemy bardzo szeroko upinając przy karku. Pomagamy sobie wsuwkami, aby stworzyć jak najszersze wałki.

 

Pasemka i geometria

Fot. Carly Roberts

Bo wystarczy pianka i nożyczki, aby w domu wyczarować nowoczesny imprezowy look! Gra kolorami i liniami pozwala na duże efekt przy minimum strat – zwykle o fryzurze da się po weekendzie zapomnieć.

Jak? Wybieramy piankę w żywym, różnym od naturalnego odcieniu i aplikujemy nieregularnie tworząc pasma jakby po spływającej farbie. Można ewentualnie wpiąć we włosy sztuczne barwne wstawki. Grzywkę wyrównujemy do linii prostej nożyczkami – to samo można zrobić z końcówkami włosów lub warstwami cieniowanymi wokół uszu – chodzi aby stworzyć kanciaste linie. Włosy dokładnie prostujemy i nabłyszczamy.

 

Postaw się

Fot. Marc Giamattei

Bo można też pójść na całość i zaszaleć! Zwłaszcza cienkie, krótsze włosy lubią fryzury postawione na sztorc – objętość można wszak bardzo łatwo optycznie wytworzyć.

Jak? Na umyte włosy aplikujemy spray do układania włosów, po czym suszymy z głową spuszczoną do dołu. Całość intensywnie spryskujemy ultra mocnym lakierem – dla specjalnego efektu można dodać też brokat lub nabłyszczacz, byle niezbyt ciężki.