kobieta, modelka, makijaż, fryzury, bob fot. FREE

Fryzura - nowe wcielenie boba

To propozycja fryzury prosto z wybiegów. Możesz ją zrobić niezależnie od długości i rodzaju włosów.
/ 09.06.2009 12:46
kobieta, modelka, makijaż, fryzury, bob fot. FREE

Fryzura krok po kroku:


1. Wymodeluj włosy

Bez względu na długość i rodzaj włosów trzeba poszczególne pasma mocno wyciągnąć na okrągłej szczotce, aby odbić włosy od nasady.


2. Efektowne tapirowanie
Polakieruj włosy na całej ich długości, a następnie wytapiruj u nasady. Aby spotęgować efekt uniesienia, tapirowanie zacznij od tyłu głowy. Nad czołem zostaw pasmo włosów.


3. Wypuść kosmyki
Pozostawione pasmo rozdziel przedziałkiem i wymodeluj kosmyki tak, aby lekko opadały na twarz (postaraj się, żeby po obu stronach głowy zakrywały skronie).


4. Zaczesz włosy
Włosy zaczesz luźno do tyłu. W utworzony tapir włóż dłonie z szeroko rozstawionymi palcami i delikatnie nimi poruszaj (zniwelujesz efekt sztywności). Włosy możesz zebrać w kucyk, spiąć wsuwkami lub zawinąć w niedbały koczek.


Rady stylistki:

1. Do tapirowania
używaj małego grzebyka z gęstymi ząbkami. Włosy tapiruj etapami (na krótkim odcinku), w kierunku do skóry głowy. Grzebień przesuwaj bardzo delikatnie.
2. Ta fryzura nadaje się na każdą okazję. Wystarczy tylko odpowiednio zmienić jej objętość i podkreślić charakter strojem i make-upem.
3. Przed tapirowaniem najlepiej użyj suchego lakieru. Kosmetyk, który na włosach pozostawia wilgotną powłokę, mógłby zdecydowanie utrudnić to zadanie.
4. Fryzurę koniecznie wykończ lakierem. Nie przejmuj się, jeśli włosy lekko się sklejają – spotęguje to tylko efekt fryzury niedoczesanej.