Fryzura na święta, którą wykonasz w kilka minut

Jeśli nie wiesz, jaką fryzurę zrobić sobie na święta Bożego Narodzenia, zastanów się nad ponadczasowymi delikatnymi falami.
Urszula Wilczkowska / 30.11.2013 10:48

Do świąt przygotowujemy nie tylko dom, stół i choinkę, ale też i siebie. W ferworze sprzątania, gotowania i nakrywania do stołu (lub też przemycania prezentów, gdy dzieci jeszcze wierzą w Świętego Mikołaja) ciężko jest jednak znaleźć czas na misterne fryzury, makijaże czy skomplikowany manicure. Dlatego polecamy postawić na nieśmiertelną klasykę wśród świątecznych fryzur, czyli fale, które wykonasz w zaledwie kilkanaście minut.

Do zrobienia fal będziesz potrzebować lokówki lub – co dodatkowo pozwoli ci oszczędzić czas – grubych papilotów, które możesz zakręcić na włosach i zająć się świątecznymi przygotowaniami.

Prosta, ale efektowna fryzura na święta

Piękna fryzura wcale nie musi zajmować wielu godzin w łazience, wystarczy, że odpowiednio rozplanujesz, co i jak chcesz zrobić na włosach. Jak sprawnie zrobić efektowną fryzurę na święta pokazuje nasz ekspert Katarzyna Gudan ze Studia Urody Kaskada w Warszawie.

Zacznij od nadania włosom skrętu. Nakręć je na grube papiloty (pamiętaj jednak, by zrobić to odpowiednio wcześniej, najlepiej z samego rana lub nawet poprzedniego wieczora). Jeśli używasz elektrycznej lokówki, nie zapomnij o ochronie włosów – nałóż na nią najpierw spray, który sprawi, że wysoka temperatura nie wyrządzi na nich szkód.

Gdy baza twojej fryzury jest już gotowa, możesz zająć się nadaniem włosom dodatkowej objętości. Lekko je natapiruj, a jeśli chcesz uzyskać jeszcze mocniejszy efekt, dodatkowo użyj suchego szamponu. Teraz wystarczy, że lekko je rozczesać szczotką (uważaj jednak, by nie zepsuć fal i nie stracić objętości) i spryskać lakierem. Gotowe!

Taka fryzura na święta z pewnością zachwyci twoich bliskich. Jeśli nie czujesz się jednak zbyt komfortowo w całkowicie rozpuszczonych włosach, zbierz górną połowę włosów w delikatnie związany kucyk z tyłu głowy. Możesz tę fryzurę dodatkowo ozdobić piękną spinką lub kokardą.

Przeczytaj więcej o świętach:
Makijaż na święta może być piękny i łatwy. Jak go wykonać?
Marzą ci się święta w stylu glamour? Wybierz piękną białą choinkę