Drożdże na włosy polecane są przede wszystkim osobom z osłabionymi i łamliwymi kosmykami. Drożdże zawierają całe mnóstwo składników odżywczych, wzmacniających i regeneracyjnych, które doskonale wpływają na kondycję naszych włosów. Są w nich witaminy z grupy B, witamina E, witamina H (biotyna) oraz fosfor, cynk, selen, miedź, magnez, żelazo, potas i chrom.
Drożdże zapobiegają przetłuszczaniu, wypadaniu i przedwczesnemu siwieniu. Poza tym, działają stymulująco i pobudzają wzrost kosmyków. Pozytywnie wpływają również na ich sprężystość.
Kurację drożdżową można przeprowadzić na trzy sposoby: można nakładać na włosy odżywcze maseczki, pić drożdżowy napój lub łykać suplementy.
Spis treści:
- Jak zrobić maskę drożdżową na włosy?
- Drożdże na włosy do picia – przepis
- Drożdże na włosy – efekty stosowania
Jak zrobić maskę drożdżową na włosy?
Drożdżowa maseczka na włosy to jeden z najpopularniejszych i najtańszych sposobów na wzmocnienie pasm. W podstawowej wersji wystarczą ci jedynie dwa składniki: mleko i drożdże, jednak aby zmaksymalizować efekty, dodaj do niej olejek rycynowy. Taka mieszanka to prawdziwa bomba odżywcza dla włosów i skóry głowy.
Drożdże na włosy jako maska - przepis
- 1 kostka drożdży,
- 4 łyżki ciepłego mleka,
- 3 łyżki oleju rycynowego.
W miseczce pokrusz drożdże i dodaj do nich ciepłe mleko i olejek rycynowy. Całość dokładnie wymieszaj i nałóż na suche włosy i owiń je folią spożywczą. Spłucz ciepłą wodą po 60 minutach.
To jedna z najlepszych domowych maseczek na włosy. Stosuj ją 2 razy w tygodniu. Roztarte drożdże można również dodać do ulubionej (gotowej, z drogerii) maski lub odżywki i od razu nakładać na włosy.
Maseczka z drożdży na twarz: tani i skuteczny sposób na niedoskonałości. 3 najlepsze przepisy
fot. Drożdże do masi na włosy/ Adobe Stock, daffodilred
Drożdże na włosy do picia – przepis
Dobre efekty uzyskasz również, pijąc regularnie drożdżowy napój. Przed rozpoczęciem kuracji, warto jednak skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz wrażliwy żołądek lub nie tolerujesz glutenu. Picie drożdży może wywołać problemy trawienne, ból i wzdęcia.
Kaloryczność drożdży: ok. 325 kcal na 100 g.
Przepis na drożdżowy napój
- 1/6 kostki drożdży (najlepiej świeże drożdże piwowarskie),
- 200 ml wrzątku.
Do szklanki rozkrusz drożdże, zalej wrzątkiem i przykryj spodeczkiem. Napój należy wypić, gdy mieszanka ostygnie. Aby kuracja przyniosła szybkie efekty, drożdże powinno się pić codziennie. Niestety, drożdżowy napój nie jest najlepszy w smaku, dlatego przepis możesz wzbogacić mlekiem, miodem lub cukrem. Miej jednak na uwadze, że takie dodatki podbiją jego kaloryczność.
Drożdże na włosy – efekty stosowania
Drożdże na włosy stosowane regularnie znacznie poprawiają ich kondycję:
- włosy stają się mocne, gęste i błyszczące;
- hamują wypadanie;
- przyspieszają ich wzrost;
- spowalniają siwienie;
- poprawiają sprężystość i elastyczność;
- przywracają blask i miękkość;
- pomagają w walce z łupieżem;
- ograniczają nadmierne przetłuszczanie się włosów.
Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 10.04.2020
Czytaj także:
Jogurt naturalny na włosy: prosty i tani sposób na lśniące pasma. 5 najlepszych domowych przepisów na maseczki
Olejek rozmarynowy na włosy: skuteczny sposób na wypadanie i łupież. Jak stosować, żeby zobaczyć efekty?