włosy, fryzura, Pantene fot. FREE

4 kroki do pięknych włosów

Twoje włosy wciąż wyglądają na zniszczone i pozbawione blasku? Sprawdź, czy dbasz o nie w prawidłowy sposób. Poznaj 4 etapy w pielęgnacji włosów.
/ 07.09.2011 12:29
włosy, fryzura, Pantene fot. FREE
Od pięknych kosmyków dzielą Cię tylko 4 kroki:


1. Oczyszczanie
Bardzo ważne, aby kosmyki pozbyły się nadmiaru łoju oraz resztek kosmetyków do stylizacji. Dlatego tak dużą wagę przywiązuj do ich mycia. Szampon nałóż najpierw na dłoń, po czym rozcieńcz go odrobiną wody, rozprowadź w dłoniach i nałóż równomiernie na włosy. Umyj kosmyki dwukrotnie i bardzo dokładnie spłucz szampon.


2. Odżywianie
Szampon i odżywka to zgrany duet, dlatego po umyciu włosów nigdy o niej nie zapominaj. Szukaj w odżywce składników, które wzmocnią włosy. Sięgnij zwłaszcza po kosmetyki, które wykorzystują najnowocześniejsze odkrycia z dziedziny nauki, jednocześnie pozostając wierne naturze. Tak jest np. w Odżywce Pantene Pro-V Nature Fusion. Po spłukaniu odżywki, wygładź włosy rękami, dodatkowo ściągając z nich nadmiar wody. Końcówki włosów potraktuj zupełnie zimną wodą. To sprawi, że będą bardziej lśniące.


3. Intensywna odbudowa
Raz w tygodniu zrób sobie wieczór dla urody i sięgnij po maskę do włosów. Taki kosmetyk zawiera silnie skoncentrowane składniki, dzięki temu jego działanie jest jeszcze intensywniejsze. Nałóż ją na wilgotne włosy, a następnie rozczesz kosmyki grzebieniem. Włosy zawiń w turban z ręcznika i pozostaw maskę na kilkanaście minut.


4. Kompleksowa ochrona
Użyj serum, gdy potrzebujesz dodatkowej porcji odżywienia. Zastosuj je przynajmniej raz w tygodniu, najlepiej na suche lub lekko wilgotne włosy. Tym sposobem zapobiegniesz puszeniu się kosmyków, a te odwdzięczą ci się pięknym połyskiem.
Tagi: włosy