Michael Kors kupił markę Jimmy Choo - szczegóły transakcji

Michael Kors kupił markę Jimmy Choo - szczegóły transakcji screen Instagram
Wartość transakcji zwala z nóg!
Karolina Kalinowska / 26.07.2017 13:51
Michael Kors kupił markę Jimmy Choo - szczegóły transakcji screen Instagram

To chyba najbardziej zaskakujący zakup w tym roku. Holding Michael Kors przejęła właśnie znaną na całym świecie markę produkującą luksusowe buty - Jimmy Choo. Kors był znany do tej głównie z torebek, a buty nigdy nie były jego mocną stroną, więc ten krok można  potraktować jako strategiczne zagranie, które ma na celu zwiększenie sprzedaży i uzupełnienie portfolio marki.

Wartość transakcji wyniosła 896 milionów funtów, czyli ok. 1,2 miliarda dolarów. Michael Kors już jakiś czas temu przestał być postrzegany jako producent luksusowych dodatków, a odbiło się to bezpośrednio na sprzedaży. Wszystko przez trafiające na rynek podróbki, których cena wynosi 200 zł zamiast 1500 zł.

Była Stella McCartney, Roberto Cavalli, Versace i Isabel Marant. Kto teraz zaprojektuje kolekcję dla H&M?

Michael Kors właścicielem marki Jimmy Choo

Zakupem marki Jimmy Choo interesowało się wielu inwestorów, ale ostatecznie nowym właścicielem został holding Michael Kors.

Warto wspomnieć, że założona w 1996 roku przez malezyjskiego szewca i Tamarę Mellon, redaktorkę magazynu Vogue marka Jimmy Joo zmienia właściciela po raz kolejny. Już trzykrotnie była przejmowana przez fundusze kapitałowe. W 2011 roku firmę kupił fundusz JAB Holdings, a trzy lata później zdecydował się wprowadzić ją na giełdę. Za jedną akcję płacono wtedy 140 funtów, a po ogłoszeniu transakcji ich cena wzrosła do ok. 228 funtów.

Firmę wystawiona ponownie na sprzedaż w kwietniu. Jak ta kolejna zmiana wpłynie na postrzeganie obydwu brandów? Teraz chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Zapewne niebawem będziemy mogli się o tym przekonać.

Marka Reserved przeszła samą siebie. Do kampanii udało jej się zaangażować najsłynniejszą modelkę świata!

 

White hot: our Mercer crossbody. #SummerOfLove

Post udostępniony przez Michael Kors (@michaelkors)

Źródło: wirtualnemedia.pl

Redakcja poleca

REKLAMA