POLECAMY

Mordują, wysadzają w powietrze. Z miłości i fanatyzmu.

Strzelają lepiej niż mężczyźni. Uchodzą za dużo bardziej zdeterminowane i bezwzględne. Z zimną krwią, bez wahania wysadzają się na targowisku, w autobusie lub pod przedszkolem. Wszystko w imię Allaha. I w imię miłości do fanatycznych bojowników, których poślubiły.
Mordują, wysadzają w powietrze. Z miłości i fanatyzmu. fot. Fotolia.com

Kiedy internet obiegł film, na którym grupa kilkudziesięciu Syryjek założyło obóz treningowy, gdzie uczyły się strzelania z karabinów i walki za kraj, od razu podejrzewano, że szkolone są przez ISIS. Bojowe nastawienie, wykrzykiwane hasła religijne przy wymachiwaniu bronią na pewno nie przysłużyło się uspokojeniu nastrojów w rejonie.

Farzana Hassan pochodzi z Pakistanu. Jest pisarką i aktywistką praw człowieka, byłą prezes Muslim Canadian Congress. Na stronie euroislam pisze, że podatne na wpływy młode muzułmanki coraz częściej padają ofiarą ekstremistycznej ideologii i uciekają z domów, żeby dołączyć do ISIS. – Trzy brytyjskie uczennice, 15- i 16 latki, uciekły przez Turcję do Syrii. Ich rodziny obawiają się, że chcą poślubić bojowników ISIS, najprawdopodobniej sądząc, że dzięki przybliżą się do raju terrorystów. Nastolatki poszły w ślady około 50 innych Brytyjek, a ogółem 500 kobiet z Zachodu, w tym 23-letniej Kanadyjki – ostrzega Hassan.

Jej zdaniem, w większości przypadków kobiety nie są świadome, co tak naprawdę kryje się za islamską propagandą. Nie wiedzą, że będą podlegać segregacji i ograniczeniom w każdym aspekcie życia. Problem w tym, że ISIS do rekrutacji kobiet wykorzystuje odpowiednio przeszkolone kobiety i media społecznościowe. To właśnie za pośrednictwem internetowych forum oraz wszelkiego rodzaju komunikatorom, rekruterki z ISIS polują na przyszłe adeptki. Kuszą je różnymi utopijnymi hasłami, które w prawdziwym świecie Państwa Islamskiego nie maja racji bytu. – Wbrew wszelkim dowodom muzułmanki przyciąga teoria, że w islamie nie ma dyskryminacji kobiet – twierdzi Hassan. – Wierzą, że islam daje im przywileje, o których kobiety na Zachodzie nawet nie śnią. Tłumaczy się, że poligamia jest społecznie przydatna, bo zapobiega romansom. Rekruterki nie mówią jednak, że w świecie ISIS do ożenku wystawiane są już kilkuletnie dziewczynki, a na 15-latki zamiast obowiązku szkolnego nakładany jest obowiązek macierzyński.

Jak szacują międzynarodowi eksperci, około 15-20 proc. bojowników Państwa Islamskiego stanowią kobiety z Europy. M.in. z Wielkiej Brytanii. 19-letnia Aqsa Mahmood jeszcze do 2013 roku miała zostać farmaceutką w Glasgow. A potem nagle zniknęła. Po kilku dniach poinformowała, że jedzie do Aleppo, żeby przyłączyć się do ISIS. Przez Turcję przedostała się do Syrii, gdzie wyszła za bojownika i zmieniła tożsamość na Umm Layth. Swego czasu wzywała Brytyjczyków do przyłączenia się do ISIS oraz zapowiadała zamachy terrorystyczne. Rodzice bezskutecznie apelowali do niej o powrót do kraju. Aqsa zdążyła już przejść pranie mózgu i szkolenie. Równie bezskuteczni byli rodzice 25-letniej Karoliny R. z Pomorza, która w Niemczech przeszła na islam i poślubiła islamskiego bojownika. Kilka miesięcy przed maturą, w 2011 roku Karolina zaczęła zasłaniać się chustą. To wtedy zaczęła spotykać się z Faredem S. Urodziła mu dziecko, razem wyjechali do Syrii. Karolina po dwóch miesiącach wróciła do Niemiec, ale wspierała pozostałego w Syrii Fareda dużymi sumami pieniędzy. Oskarżona tym samym o wspieranie terroryzmu Polka stanęła w końcu przed sądem w Dusseldorfie, gdzie zeznawała w szklanym, kuloodpornym boxie. Oskarżono ją o przekazanie około 11 tys. euro oraz dużej ilości sprzętu RTV – głównie kamer video mężowi, członkowi ISIS. Podobno jedna z kamer nadesłanych przez Polkę posłużyła mu do nagrania się na tle góry zwłok. W czerwcu 2015 roku kobieta została skazana na 3 lata i 9 miesięcy więzienia. Sąd uznał ją winnym wspierania terrorystów.

Kobieta detektyw. Jak wygląda jej praca w Polsce?

Trudno nie wspomnieć też uznawanej za najgroźniejszą kobietę świata Sally Jones. 46-letnia Brytyjka, matka dwójki dzieci, niewinna blondynka w 2013 roku wyjechała do Syrii. Tam wstąpiła do ISIS i zaczęła zajmować się rekrutacją oraz promowaniem działalności bojowników na mediach społecznościowych. W przypadku Jones, do islamu także przyciągnął ją mężczyzna. Ponad połowę od niej młodszy Junaid Hussain, który miał w swoim "dorobku" planowanie zamachów terrorystycznych w Wielkiej Brytanii czy chałupniczą produkcję bomb. Przez Amerykanów Jones uznana jest za szczególnie niebezpieczną, a tym samym za jedną z najbardziej poszukiwanych terrorystek świata.

Kobiety-bestie z policyjnych akt. To wydarzyło się naprawdę...
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)