para fot. Adobe Stock

Za seks pozamałżeński w Indonezji do więzienia? Jest projekt ustawy

Indonezyjski parlament pracuje nad zmianami w kodeksie karnym – nowe prawo uznawałoby wszystkie stosunki seksualne poza małżeństwem za przestępstwo.
Małgorzata Germak / 13.02.2018 15:14
para fot. Adobe Stock

Seks pozamałżeński ma stać się zbrodnią zgodnie z propozycją indonezyjskich parlamentarzystów. Pomysł ten wzbudził obawy lokalnych aktywistów, jako że narusza ich zdaniem podstawowe prawa człowieka.

Dlaczego Polki decydują się na aborcje? Znamy zaskakujące wyniki raportu

W Indonezji trwają prace komisji parlamentarnej nad projektem ustawy, która wprowadzałaby drastyczne zmiany w kodeksie karnym. Nowe prawo uznawałoby wszystkie stosunki seksualne poza małżeństwem za przestępstwo. Jeśli politykom udałoby się przeforsować ten pomysł, obywatele byliby karani za intymne relacje utrzymywane w parze przed zawarciem małżeństwa, związki polegające na konkubinacie, akty zdrady, a także relacje homoseksualne.

Według doniesień zagranicznych mediów projekt zakłada, że maksymalna kara za popełnienie przestępstwa utrzymywania stosunków seksualnych pozamałżeńskich ma wynosić pięć lat pozbawienia wolności.

„Prawda jest taka, że większość religii w Indonezji podziela te same wartości, tak więc (zmiany kodeksu - przy. red.) oddają wolę większości obywateli i wszystkich kultur w Indonezji” – cytował portal TVN24 Euis Sunarti, członkinię konserwatywnej muzułmańskiej organizacji Family Love Alliance. Jak podkreśla portal powołując się na agencję Reuters – większość indonezyjskich polityków popiera proponowane zmiany w prawie karnym.

Seks poza małżeństwem jest już uznawany za przestępstwo w indonezyjskiej prowincji Aceh, gdzie zgodnie z rygorystyczne prawem ci, którzy je naruszają, są publicznie biczowani.

Czytaj też:

„Ty Żydzie!”, „Nie daj się ożydzić” – ile razy to słyszałaś? A ile razy słyszało to twoje dziecko? Dorośli się kłócą, dzieci słuchają. A złu wystarczy iskierka„Ślub z Ruskim? Skandal!” A ona zakochała się w Rosjaninie z francuskim paszportem i napisała książkę o miłości

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)