Wyniki Polaków na Lekkoatletycznych MŚ - aż 8 medali dla Polaków

Polska sztafeta kobieca fot. fot. Screen Instagram Małgorzata Hołub @h_gosia
8 medali, 8 miejsce w klasyfikacji medalowej i 4 nota w klasyfikacji punktowej. Gratulujemy!
/ 15.08.2017 14:32

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce okazały się dla Polaków wyjątkowo udane. Nasi reprezentanci przywieźli z Londynu aż 8 medali: 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe, co dało nam 8 pozycję w klasyfikacji medalowej. Trzecią, po Francji i Wielkiej Brytanii, wśród wszystkich europejskich reprezentacji! Jeszcze wyższą notę, bo 4, reprezentacja Polski zdobyła w klasyfikacji punktowej. Zobacz, kto w tym roku wrócił z MŚ z medalem!

3 miejsce i brązowy medal w sztafetowym biegu na 400 metrów w pięknym stylu zdobyły Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska i Justyna Święty!

Brąz wywalczyła również polska skoczkini wzwyż Kamila Lićwinko!

Kolejny brązowy medal trafił do młociarki Malwiny Kopron. Nasza brązowa medalistka nie była jedyną Polką na podium. Razem z nią, ze złotym medalem, świętowała bezkonkurencyjna Anita Włodarczyk!

🥉🇬🇧 #WorldChampionships2017 #London2017 #brownmedal #team100 📸 Marek Biczyk

Post udostępniony przez Malwina Kopron (@malwinakopron)

[CMS_PAGE_BREAK[

Polscy młociarki i młociarze zdominowali tegoroczne mistrzostwa. Złoto wywalczył również Paweł Fajdek. Podobnie jak u Pań, nie był to jedyny Polak na podium. W tej konkurencji brązowy medal wywalczył Wojciech Nowicki!

And sssstiiìillllllll !!!!!! 👴🙈💪✌👍👌🤘✔🆗️🔨🌍🎖🏅🥇 Foto. Paweł Skraba

Post udostępniony przez Paweł Fajdek (@fajdek_pawel_official)

Do mety, w biegu na 800 metrów, jako drugi dobiegł Adam Kszczot, tym samym zdobywając dla Polscy srebrny medal:

Rewelacyjne Mistrzostwa Świata Co do podsumowania mistrzostw, zdjęcie mówi samo za siebie!

Post udostępniony przez Adam Kszczot (@adam_kszczot)

Ostatnie (w naszym zestawieniu), ale równie ważne i zasłużone, srebro wywalczył w skoku o tyczce Piotr Lisek!