precelki fot. Adobe Stock

Uwaga na TE precelki! Mogą znajdować się w nich kawałki metalu

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie. Zagrożone produkty są wycofywane ze sklepów.
/ 07.12.2018 10:00
precelki fot. Adobe Stock

Jeśli zdarza ci się kupować przekąski, to sprawdź, czy nie masz w domu tego produktu – jego zjedzenie może być niebezpieczne. Główny Inspektor Sanitarny na swojej stronie ostrzega przed przekąską firmy Lajkonik. Chodzi konkretnie o Precelki Chrupkie 130 g. Zagrożone produkty są wycofywane ze sprzedaży. Mogą znajdować się w nich kawałki metalu.

Jak czytamy w komunikacie GIS: „spożycie wskazanej poniższej partii produktu Precelki Chrupkie 130 g Lajkonik ze względu na potencjalne zanieczyszczenie ciałem obcym – fragmentem metalu – może prowadzić do zranienia podczas spożycia”.

Chodzi o Precelki Chrupkie Lajkonik z numerem partii: S 83713, o dacie minimalnej trwałości: 10.05.2019.

precelki chrupkie lajkonik

fot: mat. prasowe

GIS informuje, że firma Lajkonik już wycofuje z rynku zagrożone produkty. Ostrzega też na swojej stronie internetowej klientów przed zagrożeniem.

Jeśli masz w domu te precelki (o tym numerze partii), możesz zwrócić produkt do sklepu, w którym go kupiłaś i otrzymasz zwrot pieniędzy.

Zdarzenie to stanowi incydentalny przypadek, który wnikliwie analizujemy. Chcemy Państwa zapewnić, że w czasie produkcji stosujemy najwyższe standardy mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i najwyższej jakości produktów
– czytamy w oświadczeniu firmy Lajkonik.

Firma przeprasza swoich klientów za tę sytuację.

Czytaj też:Kupujesz paczkowane sałaty? Uwaga! Znaleziono w nich groźne bakterieWzrost cen już jest odczuwalny. A to jeszcze nie koniec podwyżek

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)