kobieta wypłacająca pieniądze z bankomatu fot. Fotolia

Uwaga na prace serwisowe tych banków! W weekend nie zapłacisz kartą i nie wypłacisz gotówki!

Szykuje się sporo utrudnień!
kobieta wypłacająca pieniądze z bankomatu fot. Fotolia
PKO BP, Pekao, ING, Raiffeisen Polbank i BZ WBK szykują dla swoich klientów niemiłą niespodziankę. W ten weekend przeprowadzone zostaną prace serwisowe, a użytkownicy tych banków nie będą mogli wypłacić pieniędzy z bankomatu i zapłacić kartą.


Czy warto mieć 2 konta bankowe? 

PKO BP

Jak czytamy na stronie banku, problemy zaczną się w niedzielę i potrwają od godziny 0:01 do 13:00. Klienci nie zalogują się wtedy do swojego e-konta.
Uda się natomiast wypłacić pieniędzy z bankomatu i płacić kartą.
 

W czasie trwania przerwy transakcje dokonywane przy pomocy aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim zostaną ograniczone do wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych
– komunikat PKO BP

Pekao
W tym banku problemy potrwają od godziny 21:00 w sobotę do 7:00 w niedzielę. Nie skorzystasz wtedy z Pekao24, serwisów Xelion i usług maklerskich.

ING Bank Śląski

Ze względu na prace serwisowe ING zamknie dostęp do bankomatów i wpłatomatów, systemów bankowości internetowej Moje ING, ING Business i ING CardsOnLine oraz płatności BLIK oraz NFC. Kiedy? W nocy z soboty na niedzielę w godzinach 0:00-7:00.

Poznaj finansowe nawyki Polek. Na co wydajemy najwięcej? 

Raiffeisen Polbank

Przygotujcie się też na problemy w Raiffeisen. W nocy z piątku na sobotę w godzinach 23:30-5:00 niedostępne będą systemy R-Online oraz R-Online Biznes. Niedostępne będą też alikacje: R-Investment, Mobilny Bank , Mobilny Portfel, Wideo Doradca, Multicash.