nowe obostrzenia w narodowej kwarantannie fot. Adobe Stock

Rząd w ostatniej chwili zmienia obostrzenia. W narodowej kwarantannie będą obowiązywać nowe restrykcje

W ostatniej chwili rząd wprowadza nowe obostrzenia, które będą obowiązywać podczas narodowej kwarantanny - od dzisiaj do 17 stycznia. Zamknięta zostanie kolejna gałąź gospodarki.
Urszula Wilczkowska / 28.12.2020 08:26
nowe obostrzenia w narodowej kwarantannie fot. Adobe Stock

Od 28 grudnia do 17 stycznia obowiązuje narodowa kwarantanna. W ciągu tych 3 tygodni obowiązywać będzie szereg nowych obostrzeń - między innymi restrykcje w handlu, takie jak ograniczenia w liczbie klientów i ponowne zamknięcie galerii handlowych (z wyjątkiem lokali usługowych, aptek, sklepów spożywczych i drogerii).

Zamknięte zostaną też hotele - także dla podróży służbowych, stoki oraz pozostała infrastruktura sportowa, z wyjątkiem sportu zawodowego. Rząd zapowiedział też wprowadzenie zakazu przemieszczania się w sylwestra, jednak to obostrzenia wywołało ogromne kontrowersje. Premier Morawiecki zapowiedział, że nie będzie wprowadzonej godziny policyjnej, jedynie zalecenie, by się niepotrzebnie nie przemieszczać.

Rząd wprowadza nowe obostrzenia

To jednak nie jedyne restrykcje, które obowiązują od dzisiaj. W ostatniej chwili rząd dodał kolejne obostrzenia, o których większość Polaków dowiedziała się dopiero wczoraj, w momencie opublikowania rozporządzenia. Zamknięta została kolejna gałąź gospodarki, w której wiele osób szukało szansy na sylwestrową imprezę.

Od 28 grudnia do 17 grudnia zakazane będzie prowadzenie działalności hazardowej - w tym tradycyjnych kasyn oraz miejsc, w których znajdują się automaty do gier. Dopuszczalny będzie jednak e-hazard.

W opublikowanym rozporządzeniu, rząd rozszerzył też grono osób, które będą mogły korzystać z usług hotelarskich. Oprócz wojsk, straży, służb specjalnych i medyków, będą to też między innymi posłowie, senatorowie oraz cudzoziemcy.

Źródło: rp.pl

To też może cię zainteresować:
Szczepienia na koronawirusa w Polsce ruszyły. Wiemy, kto przyjął szczepionkę jako pierwszy
Premier Morawiecki wcale nie cieszy się z wprowadzania kolejnych obostrzeń. „Serce mi krwawi”
Lekcje na 3 zmiany i w soboty? WHO przedstawia rekomendacje dotyczące powrotu dzieci do szkół