fotelik samochodowy fot. Fotolia

Recaro – wymiana fotelików samochodowych

Chodzi o foteliki firmy RECARO Child Safety.
Marta Słupska / 01.08.2017 10:27
fotelik samochodowy fot. Fotolia

Firma RECARO Child Safety, producent fotelików samochodowych, zdecydowała się uruchomić dobrowolny proces wymiany fotelików. Których i dlaczego?

Recaro Optia i Recaro Zero.1

Wadliwe okazały się być foteliki model Recaro Optia oraz foteliki Recaro Zero.1 z konkretnej partii produkcyjnej. W przypadku tego drugiego problemem okazał się element do regulacji pasa, który może poluzować się w czasie jazdy i stworzyć zagrożenie dla podróżującego w foteliku malucha. Jeśli zaś chodzi o model Recaro Optia, to dynamiczne testy wykazały, że fotelik oddzielił się od bazy Isofix.

Bezpieczeństwo Klientów to najwyższy priorytet dla Recaro Child Safety. Z tego powodu firma zdecydowała się wstrzymać dostawy fotelików Recaro Optia i zaprzestaje ich dalszej sprzedaży. Postanowiono wymienić wszystkie foteliki Recaro Optia pomimo, że opisany problem nie powtórzył się w bardziej wymagających testach przeprowadzonych przez Recaro Child Safety
– napisano w oświadczeniu.

Aby wymienić fotelik, trzeba sprawdzić na stronie safety-recaro-cs.com, czy jest on objęty programem wymiany, a następnie zarejestrować się w programie zastępczym. Firma utworzyła też specjalną infolinię dla rodziców, za pośrednictwem której rodzice i opiekunowie mogą uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.

Znając numer seryjny swojego fotelika Klienci mogą korzystać z narzędzia online pod adresem safety.recaro-cs.com, w celu ustalenia, czy ich fotelik jest objęty programem, a jeśli tak, bezpośrednio zarejestrować się w programie zastępczym. Numer seryjny można znaleźć na etykiecie na spodzie fotelika Optia. Na stronie internetowej Recaro Child Safety www.recaro-cs.com klienci mogą uzyskać więcej informacji na temat programu wymiany. Firma utworzyła również infolinię, aby odpowiedzieć na pytania. Zespół serwisowy jest dostępny codziennie od 6:00 do 22:00 dla dzwoniących z Europy pod numerem +49 (0) 9255 77-66
– czytamy w komunikacie.

Pełna treść komunikatu znajduje się na stronie recaro-polska.pl w zakładce „Bezpłatny program wymiany”. Jeśli macie któryś z wadliwych fotelików, jak najszybciej go wymieńcie – zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest tu bowiem priorytetem.

Seks-roboty trafiły już do sprzedaży. Jeden model ma funkcję gwałtu!