Papież Franciszek poparł związki homoseksualne. „Nikt nie powinien być wykluczany”

Papież Franciszek fot. ONS.pl
Głowa kościoła katolickiego przyznała, że osoby ze społeczności LGBT+ powinny mieć prawo do budowania rodziny.
/ 22.10.2020 11:08
Papież Franciszek fot. ONS.pl

Ten moment zdecydowanie zapisze się w historii kościoła katolickiego. Po raz pierwszy papież oficjalnie poparł regulacje prawne, które zezwoliłyby na tworzenie jednopłciowych związków partnerskich. Powiedział to w filmie dokumentalnym „Francesco”, którego premiera odbędzie się w tym tygodniu podczas Festiwalu Filmowego w Rzymie.

Papież Franciszek o związkach jednopłciowych

Reżyser Evgeny Afineevsky zapytał papieża w swoim filmie o rolę katolików LGBT+ w Kościele. Papież Franciszek przyznała, że jego zdaniem wszyscy powinni być akceptowani i chronieni prawnie, by móc wieść godne życie w takich związkach, w jakich czują się dobrze. 

Ludzie homoseksualni mają prawo być w rodzinie. Są dziećmi Boga i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być wyrzucany czy upokarzany z powodu orientacji seksualnej - powiedział papież

Franciszek przyznał też, że popiera wprowadzenie odpowiednich przepisów, które pozwolą osobom ze społeczności LGBT+ tworzyć pełnoprawne rodziny. 

Musimy stworzyć cywilne przepisy o związkach partnerskich. W ten sposób będą chronieni przez prawo. Jestem za tym - podkreślił kapłan

Jego wypowiedź może uderzyć w mocno konserwatywne części kościoła. Nie ma co ukrywać, że religia katolicka nie patrzy zbyt przychylnym okiem na związki jednopłciowe. Wiele osób liczy jednak na to, że słowa Franciszka mogą zapoczątkować zmiany.

Zobacz więcej wiadomości z Polski i ze świata: 
Kierowca karetki zakażony koronawirusem, zmarł z powodu braku miejsca w szpitalach
Pogrzeb bez najbliższych. Decyzją sanepidu, żałobnicy musieli się rozejść. Zmarły miał koronawirusa
"Żarty się skończyły i teraz ludzie powinni się nastawić na drugi lockdown. Już brakuje miejsc w szpitalach..."
Masz tę grupę krwi? Możliwe, że jesteś bardziej odporna na koronawirusa

Redakcja poleca

REKLAMA