Ofiary zimy 2017: bilans ofiar

zima fot. Fotolia
Tegoroczna zima zbiera żniwo. Temperatury spadają do nawet 25 stopni, a bilans ofiar się powiększa.
zima fot. Fotolia

Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, 7 osób zmarło wczoraj (6.01.2017) z powodu wyziębnięcia. Od 1 listopada 2016 łącznie z powodu mrozów nie żyją już 53 osoby.

Zobacz prognozę pogody na styczeń 2017

49-letni mieszkaniec Gminy Luzino zaginął 3 stycznia. Pomimo szybkiej interwencji służb mundurowych nie udało się uratować mężczyzny. Ciało odnaleziono w lesie. Mężczyzna zamarzł. Podobnie mieszkaniec Gwoźnicy Górnej, którego ciało znaleziono przy drodze. Mężczyzna również umarł z wyziębnięcia. 5 stycznia gimnazjalista znalazł ciało 59-letniego mieszkańca Powiatu Rawskiego. Mężczyzna też zamarzł. To tylko kilka przykładów tragicznej śmierci w wyniku wymarznięcia. Jak na razie zima nie odpuszcza, dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

Te 4 produkty sprawią, że nie zamarzniesz

Apel policji w sprawie mrozów

Policja apeluje o informowanie o osobach, którym grozi wychłodzenie. Warto też poinformować najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych, a więc takich, którzy zimą potrzebują najwięcej pomocy.

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Ważne, żeby nie przechodzić obojętnie obok osoby leżącej na ulicy czy ławce. Warto też zainteresować się sąsiadem, którego nie widziało się kilka dni. Często właśnie tak można uratować komuś życie.
- komendant  Adam Kolasa z KWP w Łodzi

 

 

Redakcja poleca

REKLAMA