powtórne zakażenia na Śląsku fot. Adobe Stock

Na Śląsku pojawiają się powtórne zakażenia koronawirusem. Gdzie się pojawiły?

Duże zagęszczenie ludności sprawia, że Śląsk przoduje w statystykach jeśli chodzi o nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Bardziej niepokojące wydają się jednak powtórne zakażenia.
/ 17.11.2020 08:11
powtórne zakażenia na Śląsku fot. Adobe Stock

Ostatniej doby (16 listopada br.) na Śląsku potwierdzono aż 3322 przypadki zakażenia koronawirusem. To najwięcej spośród wszystkich województw. Do tej pory w województwie śląskim przebadano łącznie prawie 774 tysiące próbek.

Od początku pandemii tylko na Śląsku odnotowano 102 326 zakażeń.

Powtórne zakażenia na Śląsku

Tym, co szczególnie niepokoi jest nie tylko wysoka liczba zakażonych, lecz także fakt, że zakażenia stwierdza się także u osób, które jedną infekcję mają już za sobą. Na razie mówi się o 2 takich przypadkach. Powtórne zakażenia potwierdzono u pracowników kopalń

W maju najwięcej zakażeń notowano wśród górników i członków ich rodzin. Obecnie najwięcej zakażonych to pracownicy Polskiej Grupy Górniczej. Chorują 332 osoby, na kwarantannie przebywa 731 pracowników. PGG zatrudnia około 40 tysięcy osób.

Koronawirus w Polsce - najnowsze dane

Do tej pory w całej Polsce liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem wynosi 733 788, zmarło 10 491 osób. Od początku epidemii przebadano 5 645 233 próbki.

Obecnie pod respiratorami przebywają 2 103 osoby, w szpitalach tzw. łóżka covidowe zajmuje 22 458 osób. Liczba ozdrowieńców przekroczyła 306 tysięcy. Resort zdrowia apeluje o oddawanie osocza - jeden ozdrowieniec może oddać osocze nawet kilka razy.

Źródło: Interia.pl

Czytaj więcej informacji:
Kwitnie handel negatywnymi testami na koronawirusa. Ludzie są w stanie zapłacić krocie
Szpitale już niedługo będą w stanie leczyć tylko pacjentów zakażonych koronawirusem?
Prezes Naczelnej Rady lekarskiej krytykuje wypowiedzi Edyty Górniak. Twierdzi, że powinna być ścigana