Myszy na półkach z bułkami w Biedronce. Klienci zrobili zdjęcia

mysz w bułeczkach w Biedronce fot. Adobe Stock
Jak wytłumaczyli tę sytuację przedstawiciele sklepu?
/ 14.10.2018 15:21
mysz w bułeczkach w Biedronce fot. Adobe Stock

Tego klienci się nie spodziewali. W jednej z Biedronek w Chojnowie na Dolnym Śląsku wśród bułek i drożdżówek grasowały myszy. Ktoś zrobił na dowód zdjęcia, które trafiły potem do internetu. Co na to przedstawiciele sieci sklepów?

W popularnych czekoladowych cukierkach z Biedronki klient znalazł niesympatyczną niespodziankę

Myszy pośród bułek w Biedronce

Sprawa ujrzała światło dzienne za sprawą klientów, którzy uwiecznili gryzonie buszujące pośród bułek. Zdjęcia zostały opublikowane na profilu miasta Chojnów na Facebooku.
„Takie foto dostaliśmy od jednego z klientów Biedronki w Chojnowie. ’Smakowite bułeczki w Biedronce na blokach’” – napisano w poście. Na zdjęcia faktycznie widać myszy w najlepsze chodzące między słodkimi bułkami.

Internauci nie kryli w komentarzach oburzenia. „Nigdy już tam nie kupię pieczywa, fuj!”, „Ohyda!”, „Masakra, a ludzie to kupują”. Ale pojawiło się też sporo wypowiedzi w tonie żartującym.

– I to jest promocja - dwa w cenie jednego :-)
– Myszka celebrytka.
– No co, słodziaki się pojawiły.
– Dołączyły do gangu słodziaków
– żartowali internauci.

Przedstawicie sklepu wydali oświadczenie. Jak podaje „Wprost” podkreślono w nim, że „w sklepach są specjalne procedury dotyczące regularnej profilaktyki i zwalczania szkodników”.

Co dokładnie napisano w oświadczeniu? „Wyspecjalizowane firmy zewnętrzne minimum raz na kwartał dokonują kontroli w każdym sklepie pod kątem ewentualnego występowania szkodników oraz w zakresie sprawdzenia stanu wszystkich urządzeń zabezpieczających przed nimi. Dodatkowo personel sklepu na bieżąco weryfikuje, czy w placówce zauważono jakiekolwiek oznaki pojawienia się szkodników. Sytuacje niestandardowe są zgłaszane do firmy deratyzacyjnej przydzielonej do danego sklepu w celu niezwłocznego dokonania deratyzacji, dezynfekcji lub dezynsekcji” – napisano.

„Należy również podkreślić, że każda placówka jest wyposażona w specjalne karmniki deratyzacyjne, które również mają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się szkodników. Powyższe procedury dotyczą wszystkich naszych sklepów, w tym również tych zlokalizowanych w Chojnowie” – czytamy dalej.

Czytaj też:Zakaz handlu również w soboty? Nowy pomysł już budzi kontrowersjeChleb będzie kosztował 10 zł? Ceny pieczywa i żywności mocno w górę

Redakcja poleca

REKLAMA