wybieg fot. screen Facebook, kolaż Polki.pl

Modelka karmiła piersią na wybiegu. Dlaczego?

Według jednych pokazała odwagę, inni uznali, że przesadziła. Modelka zrobiła na wybiegu coś, co wiele kobiet robi na co dzień w domu: nakarmiła dziecko piersią.
Marta Słupska / 17.07.2018 09:21
wybieg fot. screen Facebook, kolaż Polki.pl

Żyjemy w czasach, w których karmienie piersią nie ma jednolitego statusu zwyczajnej czynności, która nie powinna budzić niezdrowego zainteresowania. Wciąż narastają wokół niej podziały: z jednej strony barykady stoją ci, którzy z karmienia piersią chcą zrobić coś wstydliwego (lub wręcz obrzydliwego), z drugiej – ci, według których karmić powinno się zawsze i wszędzie. Niezależnie od tego, do której teorii nam bliżej, musicie przyznać, że karmienie piersią na wybiegu to nowość. Według wielu – dość szokująca.

Z dzieckiem na wybieg

W minioną niedzielę w ramach Miami Swim Week odbył się pokaz, w którym wzięło udział 16 finalistek. Każda z nich, zanim zaprezentowała się na wybiegu, musiała przejść casting. Panie występowały na scenie obok złotej medalistki paraolimpijskiej – snowboardzistki Brenny Huckaby, która otworzyła pokaz. Brenna w 2010 roku przeszła amputację nogi, ponieważ zdiagnozowano u niej złośliwy nowotwór kości – kostniakomięsaka.

To jednak nie Brenna, lecz Mara Martin – jedna z modelek wyłonionych z castingu – była prawdziwą gwiazdą pokazu. Kobieta zaprezentowała się na wybiegu w złotym kostiumie, trzymając na rękach 5-miesięczną córeczkę. Dziewczynka ssała jej pierś. Miała na uszach – prawdopodobnie wyciszające – słuchawki.

Komentarze na temat tego wydarzenia były po występie podzielone. Niektórzy zachwycali się odwagą modelki, inni pisali, że karmienie piersią jest zwyczajną czynnością i nie powinno dziwić, że kobieta wykonuje ją w różnych miejscach, nawet na pokazie. Byli i tacy, którzy uznali, że to przesada, a wręcz… obrzydliwość.

Oto niektóre z opinii udzielone na Instagramie Sports Illustrated Swimsuit:

To naprawdę wstyd. Boże, miej litość. To totalny brak szacunku dla niej i tego dziecka.

Nieźle, użyła dziecka jako rekwizytu.

To nie ma sensu…

Osoby, które czują się urażone, chyba nie były w dzieciństwie karmione piersią.

Łzy szczęścia. To takie magiczne. Dzięki!!!

Dziękuję za przecieranie szlaków dla innych kobiet!

Jesteśmy ciekawe waszej opinii na temat wystąpienia Mary Martin. Przesadziła? A może przetarła modelkom nowe szlaki?

Polecamy:
Wąż znaleziony w łóżku dziecięcym. Policja pokazała przerażające nagranie
Przesadziła? Porodowe zdjęcia tej fotografki zniechęciły niektóre kobiety do macierzyństwa

Źródło: wprost.pl