Konkurs Miss fot. Adobe Stock

Miss Wielkiej Brytanii schudła 50 kg i przekonuje: „Nazywanie kogoś otyłym to nie fat shaming”

Zdaniem miss wytknięcie komuś nadprogramowych kilogramów to nie obelga, a... motywacja.
/ 24.09.2020 14:55
Konkurs Miss fot. Adobe Stock

Jen Atkin w 2020 roku osiągnęła jedno ze swoich największych marzeń i zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety w UK, czyli Miss Wielkiej Brytanii. Patrząc na jej zdjęcia aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu kobieta ważyła 114 kg i wstydziła się pokazywać publicznie. Atkin przyznaje, że w jej ogromnej przemianie pomogli jej... hejterzy, którym chciała utrzeć nosa i schudła. 

Miss Wielkiej Brytanii o otyłych ludziach i fat shamingu

W rozmowie z BBC Jen Atkin wyznała, że jej zdaniem osoby otyłe i zmagające się z nadwagą są zbyt przewrażliwione na swoim punkcie. Miss uważa, że przytyki do tęższej sylwetki są motywujące, a nie krzywdzące. 

W dzisiejszych czasach ludzie zbyt szybko czują się urażeni. Uważam, że powstrzymywanie się od takich komentarzy jak „spal trochę kalorii” albo „spalmy kalorie po wczorajszej pizzy” będzie miało bardzo negatywny wpływ na takie osoby. Myślę, że to będzie zachęcać je do spożywania większej liczby kalorii i do nie monitorowania tego, co jedzą, a w efekcie do przybierania na wadze i otyłości. To po prostu całkowite unikanie tej kwestii - przyznała Jen Atkin

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Miss Great Britain 2020 (@jenatkinuk)

Miss Wielkiej Brytanii sama może pochwalić się zrzuceniem aż 50 kg w ciągu zaledwie 2 lat. Atkin zdradziła, że to właśnie przytyki do jej wagi były jej największą motywacją w diecie i na siłowni. Chcąc utrzeć innym nosa postanowiła schudnąć. Dlatego uważa, że nie powinniśmy złościć się na ludzi krytykujących naszą tuszę, a wręcz im... podziękować.

Uwierzcie mi, w przeszłości sama padałam ofiarą fat-shamingu, a to nie jest fat-shaming. W jedzeniu są kalorie i potrzebujemy ich do życia. Musimy edukować ludzi na temat zdrowego odżywiania się - wyjaśniła

Słowa miss wywołały poruszenie w sieci. Część osób zgadza się z opinią Atkin, jednak część osób przyznaje, że „motywujące” zdaniem miss komentarze mogą przyczynić się do wywoływania poczucia winy z powodu jedzenia i zaburzeń odżywiania. 

Może cię też zainteresować: 
Gwiazda „Przyjaciółek” skrytykowana za to, że jest... za szczupła. Agnieszka Sienkiewicz ostro odpowiedziała
Maffashion pokazała brzuch tydzień po porodzie. Fani krytykują: „Wszystko musi być na pokaz?”
Netflix opowie o depresji i bulimii księżnej Diany. Rodzina królewska jest bardzo niezadowolona
Aleksandra Kwaśniewska odpowiada na pytanie o dziecko. „Niektórzy nie są w stanie wyhodować mózgu”