Netflix opowie o depresji i bulimii księżnej Diany. Rodzina królewska jest bardzo niezadowolona

Księżna Diana fot. ONS.pl
W serialu poruszonych zostanie wiele niewygodnych dla rodziny królewskiej faktów.
/ 17.09.2020 12:18
Księżna Diana fot. ONS.pl

Historia księżnej Diany została już opowiedziana w dziesiątkach filmów i książek. Niewiele z nich poruszało jednak dramat, jaki młodziutka Diana Spencer przeżyła w królewskim pałacu. Od lat mówi się, że księżna chorowała na depresję i zaburzenia odżywiania, wywołane presją, jaką wywoływała jej rola społeczna. Tym razem możemy usłyszeć o tym więcej, a wszystko w serialu Netflixa „The Crown”.

Księżna Diana w „The Crown”

Netflix wyemitował już trzy sezony kultowej produkcji o brytyjskiej rodzinie rodzinie królewskiej i aktualnie szykuje się do premiery czwartego. Wiadomo już, że pojawi się w nim wątek młodej księżnej Diany, którą zagra Emma Corrin. W kolejnych dwóch sezonach w postać księżnej wcieli się z kolei aktorka o polskich korzeniach, Elizabeth Debicki.

Jak informują brytyjskie tabloidy, książę Karol i królowa Elżbieta obawiają się jednak, jak w serialu zostanie przedstawiona tragiczna historia Diany. Szczególnie niewygodny jest dla nich wątek romansu księcia i Camili Parker-Bowles i zaburzeń psychicznych księżnej.

W nowych odcinkach „The Crown” zobaczyć można będzie chociażby to, jak Diana objada się bez opamiętania, aby po chwili zwymiotować do toalety. Osoba związana z produkcją ujawnia, że twórcy współpracowali z organizacją zajmującą się zaburzeniami odżywiania, aby wiernie oddać stan, w jakim znajdowała się „królowa ludzkich serc”.

Książę William również nie jest zachwycony tym, że Netflix będzie poruszał tak delikatne kwestie związane z życiem jego matki. Według „The Sun” jest również zły na swojego brata, Harry'ego, który podpisał wielomilionową umowę z Netflixem i wystąpi w kilku dokumentach giganta. 

Może cię też zainteresować: 
Magda z "Rolnik szuka żony" dostała rekordową liczbę listów. W życiu miłosnym nie miała szczęścia
Małgorzata Rozenek ubolewa nad restrykcyjną dietą. "Zawsze miałam w torebce przekąski, a teraz nic"
Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens biorą ślub! Projektantka pochwaliła się radosną nowiną 

Redakcja poleca

REKLAMA