Kontrowersyjna reklama bielizny dla dzieci fot. Screen Facebook/Alina Stepaniec

Kontrowersyjna reklama bielizny dziewczęcej Ally Frenkel wywołała burzę

Kobieca bielizna, do tego mocny makijaż i upięte włosy. Brzmi jak zapowiedź sesji erotycznej? Owszem. Jednak w tym wypadku bohaterkami były kilkuletnie dziewczynki.
Marta Kosakowska / 02.10.2018 12:05
Kontrowersyjna reklama bielizny dla dzieci fot. Screen Facebook/Alina Stepaniec

Kolekcja bielizny dziewczęcej Ally Frenkel zdobyła ogromny rozgłos. Jednak nie taki, jakiego oczekiwałaby ukraińska projektantka. Zdjęcia prezentujące dziewczynki od 8 do 14 lat z prędkością światła obiegły internet. I stały się obiektem sprzeciwu internautów.

Reklama bielizny dla dzieci z podtekstem?

Na zdjęciach widać dziewczynki, które ubrane są w białe komplety bieliźniane lub koszule nocne. Niektóre elementy zostały ozdobione zalotną koronką, aplikacjami lub kokardkami. Modele dla dziewczynek były inspirowane bielizną dla dorosłych kobiet. Na fotografiach reklamowych dzieci pozują na stylowych kanapach z kwiatami w dłoniach. Hasło reklamowe kierowane do rodziców głosi, że „twoje córki będą spać, jak księżniczki”.

Reklama nie spodobała się szerokiemu gronu internautów. Projektantce zarzucono seksualizację dzieci.

- To odrażające.
- Ta sesja to marzenie pedofilów.
- Czy one nie są zbyt małe na taką mimikę i pozy?
- piszą internauci.

Jednak nie wszyscy dopatrzyli się w fotografiach podtekstu. Wśród komentujących znaleźli się również tacy, którzy stanęli w obronie projektantki. Podkreślali, że dziewczynki ubrane są podobnie, jak większość dzieci w ich wieku ubiera się latem.

Co ludzie mają w głowach? To piękna, stylizowana, subtelna sesja zdjęciowa, w której dopełniono wszystkich zasad przyzwoitości. A jeśli dorosłych ludzi podnieca widok dzieci w piżamach, to powinni oni się udać do terapeuty
- pisze jedna z komentujących.

Przeczytaj: Powstały gumowe seks-lalki dla pedofilów - wyzywająco ubrane dzieci! Producent nie widzi w tym nic złego

Projektantka nie widzi niczego złego w zdjęciach. Sprawą zajęła się ukraińska policja. Przesłuchana zostanie zarówno autorka kolekcji, jak i rodzice dziewczynek, które wzięły udział w reklamie. Pokaz, który miał promować bieliznę, został odwołany.

Zobacz też:
Pedofil – osoba chora czy zboczeniec?
Jak nauczyć dziecko ostrożności?