minister zdradził, kiedy zdejmiemy maseczki ochronne fot. Adobe Stock

Kiedy zdejmiemy maseczki ochronne? Minister zdrowia postawił sprawę jasno: „na pewno nie w przyszłym tygodniu”

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, podczas oficjalnego oświadczenia zdradził, kiedy możemy spodziewać się poluzowania nakazu zasłaniania ust i nosa.
/ 20.05.2020 11:16
minister zdradził, kiedy zdejmiemy maseczki ochronne fot. Adobe Stock

Większość Polaków zgadza się, że nakaz zakrywania ust i nosa, który obowiązuje w Polsce od 16 kwietnia, jest jednym z najbardziej uciążliwych obostrzeń. Zwłaszcza teraz, gdy temperatura na zewnątrz rośnie, a oddychanie przez maseczkę może być nieco utrudnione. Istnieje jednak szansa, że obowiązek zasłaniania twarzy już wkrótce odejdzie do lamusa. Minister zdrowia w rozmowie z Radiem Plus zdradził, kiedy możemy się tego spodziewać.

Kiedy zdejmiemy maseczki ochronne?

Podczas wywiadu minister został zapytany, kiedy możemy liczyć na zlikwidowanie obowiązku noszenia maseczek ochronnych na otwartych przestrzeniach. Chociaż mówiło się, że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych dni, Łukasz Szumowski zdementował te doniesienia.

W przyszłym tygodniu jeszcze nie- odpowiedział minister zdrowia

Jednocześnie dodał, że rządzący poinformują o tym, kiedy będzie można przestać zasłaniać nos i usta dopiero pod koniec przyszłego tygodnia lub w jego środku. Polityk skomentował również coraz bardziej optymistyczne podejście Polaków do epidemii.

W Polsce przestaliśmy się bać, zapomnieliśmy że zakłady pogrzebowe we Włoszech nie wyrabiały - zaznaczył Szumowski

Minister nie krył zadowolenia z powodu tego, że w USA prawdopodobnie jest już skuteczna szczepionka. Podkreślił przy tym jednak, że na odpowiedź na pytanie, czy jest ona bezpieczna, trzeba będzie poczekać.

Pytany o luzowanie obostrzeń, minister zdrowia zaznaczył, że nie można porównywać galerii handlowych z imprezami na stadionie. Dlatego to drugie pozostanie jeszcze wstrzymane przez długi czas. Niedługo mają szansę ruszyć siłownie i kluby fitness.

Kiedy koniec epidemii koronawirusa w Polsce? 

Czy to oznacza, że epidemia koronawirusa zaczyna słabnąć? Minister jest zdania, że lada moment zaczniemy odnotowywać znacząco większą ilość negatywnych testów na SARS-CoV-2. Jednocześnie rosła będzie liczba ozdrowieńców.

To wyraźny sygnał, że epidemia zaczyna słabnąć i zwalniać, napawając rząd optymizmem. Minister Szumowski przekonuje, że tendencja spadkowa rozpocznie się już za 2-3 dni. 

 Potem liczby powinny spaść i i generalnie liczba chorych w Polsce spadnie wtedy powiedział

Do tej pory (20 maja) w Polsce odnotowano 19569 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 953 osoby. Zdrowie odzyskali już 8183 pacjenci.

Zobacz więcej wiadomości z Polski i ze świata:
Żeby wejść na plażę latem, będziesz stać w kolejce? Nowe zasady mogą nas mocno ograniczać
Chińskie władze nie informowały mieszkańców, że koronawirus jest zaraźliwy. Kłamstwo wyszło na jaw 
„Sklep z noworodkami” dzieci urodzone przez surogatki nie mogą trafić do rodziców z powodu epidemii 
Zuzanna Wiewiórka nagrodzona medalem Wymiaru Sprawiedliwości. Młoda działaczka pro-life wzbudza kontrowersje

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)