Działaczka pro-life nagrodzona medalem Wymiaru Sprawiedliwości fot. Adobe Stock

Zuzanna Wiewiórka nagrodzona medalem Wymiaru Sprawiedliwości. Młoda działaczka pro-life wzbudza kontrowersje

Wymiar Sprawiedliwości postanowił nagrodzić 25-letnią Zuzannę Wiewiórkę za działalność na rzecz ochrony życia poczętego. Wiadomość o tym wyróżnieniu wywołała burzę komentarzy.
/ 15.05.2020 16:38
Działaczka pro-life nagrodzona medalem Wymiaru Sprawiedliwości fot. Adobe Stock

25-letnia Zuzanna Wiewiórka z Rumii od lat działa na rzecz ruchu pro-life, chroniącego prawo do życia i walczącego z aborcją. Młoda kobieta brała udział w wielu akcjach społecznych oraz prywatnie angażowała się w pomoc kobietom, które chciały usunąć ciążę. 

Zuzanna Wiewiórka nagrodzona medalem Ministerstwa Sprawiedliwości

Teraz Ministerstwo Sprawiedliwości postanowiło przyznać Zuzannie brązowy medal „Zasłużona dla wymiaru sprawiedliwości”. Decyzję ogłoszono na dzisiejszej konferencji prasowej „Stop hejtowi wobec obrońców życia”, jednocześnie wręczając nagrodę wzruszonej 25-latce. 

W Ministerstwie Sprawiedliwości zawsze stoimy za życiem. Każdy, kto angażuje się na rzecz ochrony życia zawsze znajdzie pomoc, wsparcie i uznanie - powiedział podsekretarz stanu Marcin Romanowski

Po odebraniu nagrody głos zabrała Zuzanna Wiewiórka, która wykorzystała okazję do tego, by podkreślić swoje poglądy i zachęcić do działania w środowiskach antyaborcyjnych. 

Przyjmuję to wyróżnienie w imieniu wszystkich tych, którzy wychodzą na ulicę, żeby mówić, że aborcja to morderstwo. Mam nadzieję, że to wyróżnienie jest zapowiedzią końca dotychczasowej bezkarności środowisk aborcyjnych oraz zapowiedzią zmiany prawa, które deprawuje myślenie społeczeństwa pozwalając w niektórych sytuacjach na zabijanie nienarodzonych dzieci - powiedziała zgromadzonym

Kim jest Zuzanna Wiewiórka?

Młoda działacza stała się szczególnie znana po akcji, w jaką zaangażowała się kilka miesięcy temu. Dla wielu Polaków była to sprawa niezwykle kontrowersyjna. 

Na jednej z zamkniętych grup dla kobiet na Facebooku 17-letnia dziewczyna zwierzyła się, że zaszła w nieplanowaną ciążę i ze względu na lęk oraz młody wiek pytała o możliwość zakończenia ciąży. Poszukiwała pomocy i rady. Zuzanna Wiewiórka zaatakowała dziewczynę i śledziła jej poczynania online, a następnie poinformowała o ciąży chłopaka i rodziców nastolatki. Rodzice zagrozili nastolatce wyrzuceniem z domu i zmusili ją do kontynuowania ciąży. Sprawa wyszła na jaw, a wiele organizacji i osób prywatnych zaatakowało Wiewiórkę. 

Ta jednak niewzruszenie kontynuowała swoją misję i w mediach społecznościowych opisała, jak sprawa małoletniej dziewczyny wyglądała z jej perspektywy. 

Powodem eskalacji nienawiści wobec mnie była moja reakcja na post, w którym małoletnia dziewczyna pisała, że chce wykonać aborcję. Napisałam do niej proponując pomoc oraz wsparcie w znalezieniu lepszego wyjścia. Niestety dziewczyna agresywnie odmówiła pomocy, dlatego zdecydowałam się napisać do ojca jej nienarodzonego dziecka prosząc go, żeby jeszcze raz przemyśleli tę decyzję – okazało się, że nie wiedział nawet o tym, że jest ojcem. Jak się później dowiedziałam, on i rodzice dziewczyny stanęli na wysokości zadania i udało im się zapobiec zabiciu tego nienarodzonego dziecka, za co dziękuję Bogu i również tej młodej dziewczynie. Jeżeli to czytasz, wiem, że jest Ci ciężko i chcę żebyś wiedziała, że w każdej chwili możesz się do mnie odezwać, a ja zrobię wszystko, żeby zapewnić Ci pomoc i wsparcie w tej sytuacji - czytamy

Oto Zuzanna Wiewiórka. https://www.facebook.com/zuzanna.wiewiorka.5 Czemu linkujemy tu profil Zuzanny? Bo nie można...

Opublikowany przez Mordo Iuris Czwartek, 7 maja 2020

To nie koniec kontrowersji, jakie wzbudziła Zuzanna Wiewiórka. W mediach społecznościowych pojawił się jej komentarz dot. kar dla lekarzy przeprowadzających aborcję. Sprawę ujawniła Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Wiewiórka w komentarzu pod postem pytającym o zasadność wysadzania klinik aborcyjnych w powietrze poparła ten pomysł. 

Jeśli aborter ma na co dzień umówionych X zabiegów, to zabicie go jest powstrzymywaniem od zabijania niewinnych - napisała

Wcześniej o działaczce było również w sprawie kobiety, której ciąża stanowiła dla niej zagrożenie zdrowia i życia. Zuzanna Wiewiórka skontaktowała się z nią, by odwieść ją od pomysłu usunięcia dziecka. Udało jej się to i kobieta donosiła ciążę. Niestety w wyniku komplikacji zmarła przy porodzie. Internauci zarzucali wtedy Wiewiórce, że to właśnie ona doprowadziła do zgonu ciężarnej.

Zdaniem środowisk feministycznych, nagrodzenie Zuzanny Wiewiórki medalem jest ze strony władz bezpośrednim postawieniem się po stronie aktywistów pro-life. 

Zobacz więcej informacji:MEN ogłosiło wytyczne dla szkół. Lista długa, zalecenia - restrykcyjneZniesienie obowiązku noszenia maseczek już wkrótce? Wiceminister zdrowia zabrał głosJak ma wyglądać obsługa w restauracji bo 18 maja?