komputer fot. Adobe Stock

Ile osób przeglądało twój profil – nowe oszustwo na Facebooku

Ostrzegamy i pokazujemy, jakie wiadomości lepiej od razu kasować.
Marta Słupska / 30.01.2018 12:35
komputer fot. Adobe Stock

Też dostałaś wiadomość z instrukcją, co zrobić, by sprawdzić, ile osób przeglądało twój profil na Facebooku? Jeśli tak, zdecydowanie odradzamy przechodzenie na stronę, która ma to – w założeniu – umożliwić. No chyba, że chcesz stracić pieniądze.

Ciekawość to pierwszy stopień do…

To oszustwo krąży na Facebooku już od dłuższego czasu, ale dopiero niedawno przybrało nową formę. Co można przez niego stracić? Oczywiście fundusze. Facebook nie umożliwia sprawdzania, kto przeglądał nasz profil, a że ludzie są z natury ciekawcy, często dają się nabrać na zapewnienia związane z możliwością prześledzenia takich statystyk. Tym bardziej, że oszuści mamią internautów obietnicą porównania popularności ich profilu z profilami znajomych.

Na czym polega ten szwindel? To proste: użytkownik Facebooka otrzymuje wiadomość z linkiem. Po jego kliknięciu jest przenoszony na stronę, z której – rzekomo – może pobrać program pokazujący liczbę odwiedzin jego profilu w mediach społecznościowych. Najpierw jednak jest proszony o podanie swojego e-maila, a następnie wysłanie dwóch sms-ów premium po 30,75 zł za sztukę, z których kody należy wpisać w odpowiednie pola.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda wspomniana strona.

Przypominamy: nie ma możliwości – ani przez Facebooka, ani przez żaden program zewnętrzny – podglądania odwiedzających nasz profil w mediach społecznościowych. Nie dajmy się nabrać!

Zobacz też:
Szalona czy wyjątkowo pracowita? Kobieta rodziła i jednocześnie… zdawała egzaminy
Ta kobieta od ponad 30 lat otacza się wyłącznie różowymi przedmiotami… Farbuje nawet psa na różowo!