POLECAMY

Szalona czy wyjątkowo pracowita? Kobieta rodziła i jednocześnie… zdawała egzaminy

Uprzedzamy wasze pytania: tak, zdała i urodziła zdrowego chłopca.
Marta Słupska / 8 miesięcy temu
Szalona czy wyjątkowo pracowita? Kobieta rodziła i jednocześnie… zdawała egzaminy fot. Adobe Stock

Pracować w trakcie porodu? To nawet trudno sobie wyobrazić. A jednak, Nayzia Thomas dokonała pozornie niemożliwego pod koniec grudnia. Zobaczcie.

Poród z laptopem na kolanach

Wszystko jest możliwe? Najwyraźniej tak – przynajmniej dla tej młodej studentki psychologii na Johnson County Community College w Kansas City. Nayzia Thomas zasłynęła miesiąc temu dzięki zdjęciu, jakie zamieściła na Tweeterze. Widać na nim, jak leży na szpitalnym łóżku i pracuje z laptopem. Zgodnie z podpisem była w tym czasie w trakcie rodzenia dziecka. Być może były to dopiero początki porodu, mimo to jednak wzbudziła w mediach społecznościowych prawdziwą sensację.

Moja mama zrobiła to zdjęcie. Perfekcyjnie oddaje moje życie. Tak, rodzę, ale końcowe egzaminy jeszcze się nie zakończyły
– napisała kobieta pod zdjęciem.

Okazało się, że niedługo po zrobieniu zdjęcia Nayzia urodziła zdrowego chłopca. W czasie porodu nie rozstawała się z laptopem, bo… zdawała końcowe egzaminy na studiach. I wiecie co? Zdała! Ostatecznie zdobyła 85% punktów, a z pracy, którą pisała, dostała najwyższą ocenę, czyli A.

Jak to się stało, że była w stanie zdawać egzaminy w takim momencie? Lekarze komentują, że w początkowej fazie porodu (gdy rozwarcie wynosi około 3 cm) skurcze są nieregularnie i często niewielkie, a wiele kobiet może jeszcze w tym czasie wykonywać różne czynności. Nayzia, gdy jej mama wykonała słynne zdjęcie, była prawdopodobnie dopiero na początku swojej drogi do urodzenia dziecka i dlatego miała siłę na pracę.

Mimo wszystko jednak jesteśmy pełne podziwu dla jej determinacji!

Polecamy:
Nowość! Narodziny dziecka będzie można zarejestrować przez internet
„To chore i zboczone!”. Matka pokazała na video, jak karmi piersią 4-letnią córkę

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)