POLECAMY

IKEA wreszcie wycofuje model komody po śmierci kolejnego dziecka. Sklep wydał oświadczenie

Szwedzka sieć już kolejny raz poinformowała o akcji wycofywania ze sprzedaży komód Malm.
Małgorzata Machnicka / 10 miesięcy temu
IKEA wreszcie wycofuje model komody po śmierci kolejnego dziecka. Sklep wydał oświadczenie fot. materiały prasowe

Kolejne tragiczne w skutkach wydarzenia spowodowały, że Ikea wznowiła w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie akcję wycofywania popularnych komód Malm.

Przypomnijmy, że pierwszy raz sieć sklepów prosiła o zwrot mebli rok temu. Powodem było ich niewłaściwe przymocowywanie do ściany. Dotąd zwrócono ponad milion komód, ale nie zakończyło to tragicznej serii wypadków, w których zginęło ośmioro dzieci! Z danych wynika, że łącznie od 1985 roku doszło do ponad 300 wypadków, w których obrażenia poniosło 144 dzieci.

LIDL drastycznie obniża ceny! Zobacz ofertę z okazji Black Friday


Główną przyczyną wypadków jest niewłaściwe mocowanie komód, które mogą się przewracać, jeśli nie są przykręcone do ściany.

Rozwiązaniem gwarantującym bezpieczeństwo jest odpowiednie przymocowanie mebli do ściany. Jeśli nie jest możliwe przymocowanie mebla do ściany, konsumenci powinni wybrać inne rozwiązanie do przechowywania.

Model komody Malm jest dostępny również na polskim rynku, jednak mebel nie zostanie wycofany z naszego kraju. Dlaczego? Specjalistka ds. komunikacji korporacyjnej polskiego oddziału firmy Ikea Agata Czachórska tłumaczy, że w Polsce obowiązują inne standardy bezpieczeństwa niż w USA i Kanadzie.

Wszystkie sprzedawane przez Ikeę meble spełniają europejski standard bezpieczeństwa.


W komunikacie zamieszczonym na polskiej stronie internetowej Ikea podkreślono, że „przymocowanie do ściany jest integralną częścią instrukcji montażu, a zestawy mocowań zabezpieczających znajdują się w paczce każdego mebla IKEA, którego wysokość wynosi 75 cm i więcej (w przypadku mebli dziecięcych jest to 60 cm i więcej)."

Sklepy wprowadzają „godzinę ciszy". O co chodzi?


fot. materiały prasowe

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)